بیات:

امكان سنجی ظرفیت های تولید در بخش های مختلف صنعتی را دنبال می نماییم

امكان سنجی ظرفیت های تولید در بخش های مختلف صنعتی را دنبال می نماییم

به گزارش گل چرم مركزی رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) اظهار داشت: امكان سنجی ظرفیت های تولید در بخش های مختلف صنعتی را دنبال می نماییم.امیر بیات امروز چهارشنبه 25 تیرماه در جریان افتتاح یک واحد تولیدی و بازدید از دو واحد تولیدی دیگر در شهرک صنعتی مامونیه مرکز شهرستان زرندیه در گفت و گو با خبرنگاران، به مطالعه و بررسی امکان سنجی ظرفیت های تولید خودرو و صنایع مختلف اشاره نمود و اضافه کرد: ظرف ماه های آینده اتفاقات خوبی در صنایع بزرگ به ویژه صنعت خودرو خواهد افتاد که به اطلاع مردم می رسانیم.

وی با اعلان اینکه در صنایع خودروسازی در حال مشارکت با تامین کنندگان و قطعه سازان مختلف هستیم اضافه کرد: الان کار طراحی خودروی K132 در حال انجام می باشد و امیدواریم تا آخر سال وارد چرخه تولید شود.

بیات در ادامه، به پویش "تولید، تداوم امید" در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: در اجرای این پویش تا آخر سال، هر هفته شاهد بهره برداری از واحدهای تولیدی خواهیم بود که با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت وارد مدار تولید خواهند شد.

این مقام مسئول در وزارت صمت به افتتاح چندین طرح بزرگ تولیدی و صنعتی در هفته گذشته در استان سیستان و بلوچستان اشاره نمود و اضافه کرد: همزمان با شروع به کار این طرح ها کار کلنگ زنی و راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در نقاط مختلف کشور شروع شده است.

وی در پاسخ به پرسش ایسنا درباب ظرفیت های سرمایه گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در استان های مختلف کشور اظهار داشت: ایدرو در حال بررسی و مطالعات امکان سنجی سرمایه گذاری بر طبق مزیت ها و ظرفیت های هر استان است.

بیات از سرمایه گذاران بعنوان تکمیل کنندگان زنجیره ایجاد و تقویت تولید نام برد و اضافه کرد: ایدرو به دنبال پیوستگی بین زنجیره تولید با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در نقاط مختلف کشور است.

وی بیان کرد: یکی از خاصیت های ایدرو این است که با مشارکت بخش خصوصی به دنبال پشتیبانی از تولید است چونکه تجربه نشان داده است هر کجا بخش خصوصی سرمایه گزاری نموده راندمان و کارآیی بالایی به وجود آمده است و طبیعی است که میزان سرمایه گذاری و راندمان کاری بخش خصوصی بمراتب بیشتر از بخش دولتی است.

بیات اشاره کرد: ایدرو در ادامه سیاست های گذشته خود همچنان مصمم است که با مشارکت بخش خصوصی گلوگاه هایی که عملا در کشور وجود دارد را حذف کند و در این راستا به دنبال تقویت تولید ملی و بومی سازی نیازهای داخلی است.

معاون وزیر صنایع در ادامه به ظرفیت های بالای صنعتی استان مرکزی و شهرستان زرندیه اشاره نمود و اضافه کرد: کارهای گسترده صنعتی و تولیدی در استان مرکزی به ویژه در شهرستان زرندیه که در مجاورت پایتخت قرار دارد صورت می گیرد و کارخانجاتی که در حال راه اندازی هستند نوید توسعه شتابان این منطقه را می دهد.

وی اضافه کرد: مشارکت با بخش خصوصی زمینه ساز تسریع در راندمان تولید و تحقق واقعی جهش تولید خواهد شد.

معاون وزیر صنایع به همراه نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس، معاون استاندار مرکزی، فرماندار زرندیه و جمع دیگری از مسئولان در ابتدا از طرح بزرگ صنعتی شرکت آرمان سبز آدینه تولیدکننده انواع سموم و کودشیمیایی و نیز طرح بزرگ صنعتی غذا فرآور پنگوئن که مقرر است در حوزه بسته بندی مواد غذایی و پزشکی فعالیت کند بازدید نمودند. افتتاح شرکت بسپار فوم زرندیه از شرکت های فعال در زمینه تولید فوم سرد از دیگر برنامه های معاون وزارت صمت در مسافرت به زرندیه بود.

منبع:

1399/04/25
00:07:01
5.0 / 5
2890
تگهای خبر: تجربه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گل چرم