در ادامه وعده های گذشته

وزارت جهاد باز هم وعده اصلاح سامانه بازارگاه را داد

وزارت جهاد باز هم وعده اصلاح سامانه بازارگاه را داد

معاون توسعه صنایع تبدیلی و كسب و كارهای كشاورزی وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: اصلاح سامانه بازارگاه نهاده های كشاورزی در دست پیگیری و اقدام است.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، امید گیلان پور با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما اضافه کرد: سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی فقط برای کنترل توزیع نهاده ها د ر این شرایط نیست بلکه برای حسابداری ملی نهاده ها هم اساساً به چنین سامانه هایی نیاز داریم و در شرایط فعلی نیازمان به این سامانه ها بیشتر است.
وی اشاره کرد: حالا فقط در وزارت جهاد کشاورزی بر نحوه توزیع، کنترل می نماییم و در ثبت سفارش، تامین و تخصیص ارز نقشی نداشته ایم و نداریم.
گیلان پور با اشاره به اینکه امسال شرایط سخت تری را در مقایسه با پارینه داریم، اضافه کرد: تامین و تخصیص ارز و واردات نهاده ها کمتر شده است در نتیجه در عرضه نهاده ها، محدودیت داریم.
وی افزود: مسئله مهم این است که این سامانه ها باید بتوانند آن چیزی را که زندگی مشروع فعالان و ذینفعان این صنعت، بازار و زنجیره ارزش است تحت پوشش قرار دهد، اما حالا در بعضی جاها مداخله های بیش از حد و غیرضروری داریم و در جاهایی هم برخی ذینفعان، نادیده گرفته شدند که در حال اصلاح این مساله هستیم.
معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی افزود: نقش هایی را تعریف کردیم که باید باردیگر آنها را تعریف نماییم در نتیجه سامانه «بازارگاه» باوجود اینکه توانسته است نقش مثبتی را در کنترل و نظارت بر توزیع بازی کند، اما هنوز با آن چیزی که باید باشد فاصله دارد.
معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی با اعلان اینکه کنجاله در مقایسه با پارسال، ۵۵ درصد کمتر عرضه شده است اظهار داشت: طبیعی است زمانی که عرضه کمتر است اختلاف قیمت، بیشتر می شود.
گیلان پور با اشاره به اینکه در شرایطی که میان عرضه و تقاضا، تعادل وجود نداشته باشد، نظام بازار هم کارکرد مناسبی نمی تواند داشته باشد اضافه کرد: این سامانه ها قدری از مسئله را می توانند حل کنند با توجه به این که با کمبود نهاده کنجاله مواجه هستیم بدین سبب قسمتی از کارکردها گرفتار بی نظمی می شود.
وی با اعلان اینکه این نتیجه گری که همه مشکلات مربوط به سامانه «بازارگاه» است نادرست است افزود: در اینکه این سامانه ایرادهایی دارد شکی وجود ندارد، اما همه ایرادها نباید به این سامانه منتسب شود.
معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: آن چیزی که اصلاح شده است تحت آزمایش های امنیت شبکه قرار دارد بدین سبب نمی توان زمان دقیقی را برای اصلاح سامانه بازارگاه اعلام نمود.
گیلان پور افزود:، اما در آن بخش هایی که ما باید الگوی فرآیندها را اصلاح و برای آن برنامه نویسی می کردیم، انجام دادیم و بخش زیادی از این ایرادها، به زودی برطرف خواهد شد.

1399/05/06
15:30:41
5.0 / 5
2897
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان گل چرم
گل چرم