مرغداران با خیال راحت جوجه ریزی كنند

مرغداران با خیال راحت جوجه ریزی كنند

دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: با بهبود روند تأمین ارز واردات نهاده ها از جانب بانك مركزی، مرغداران دغدغه ای بابت تأمین نهاده های مورد نیاز نداشته باشند و بدون مشكل نسبت به جوجه ریزی اقدام نمایند.


به گزارش گل چرم به نقل از شاتا، در نشست کارگروه تنظیم بازار استان گلستان گزارشی از وضعیت تنظیم بازار استان امسال عرضه و تصمیماتی در مورد تأمین نهاده های مورد نیاز صنعت مرغداری اتخاذ شد.
کلامی اظهار داشت: استان گلستان سهم بالایی در تولید کالاهای اساسی همچون مرغ دارد و بررسی ها نشان داده است ۱۰ درصد تولید مرغ در کشور در استان گلستان صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: نکته اساسی و مهمی که در این جلسه به آن پرداخته شد به مبحث تولید کالاهای اساسی اختصاص داشت و مقرر گردید همکاران ما در وزارت جهاد کشاورزی و کارگروه تنظیم بازار به این نکته توجه داشته باشند که می توانیم توزیع نهاده ها را به استان ها واگذار نماییم تا هر استان طبق نیاز نسبت به توزیع نهاده ها بین واحدهای تولیدی اقدام نماید.
دبیر ستاد تنظیم بازار تصریح کرد: مقادیر کنونی ذخایر مناسب می باشد و با عنایت به حجم نهاده ای که برای تولید مرغ تدارک دیده ایم، حاشیه سود مرغداران مناسب خواهد بود و از همه فعالان این عرصه می خواهم بدون دغدغه در این راستا نسبت به جوجه ریزی در سقف های تعیین شده اقدام نمایند.
وی تصریح کرد: در فروردین و اردیبهشت ماه به واسطه شیوع ویروس کرونا، صادرات غیرنفتی با مشکلاتی روبرو شد، اما خوشبختانه در شرایطی هستیم که صادرات رو به افزایش است و با اهتمام بخش خصوصی و مصوبات پیگیرانه در مورد شرایط بازگشت ارز، روند بازگشت ارز حاصل از صادرات غیر نفتی مناسب می باشد.
ایشان در ادامه اظهار داشت: بانک مرکزی هم ارز مناسبی را برای سویا، کنجاله و ذرت تخصیص داده است و از این بابت مشکلی وجود ندارد. بدین سان با بهبود روند ترخیص ارز از جانب بانک مرکزی مرغداران می توانند بدون دغدغه جوجه ریزی کنند.
در انتها این نشست، هادی حق شناس، استاندار گلستان تصریح کرد: تصمیمات بسیار خوبی در نشست کارگروه در استان گلستان اتخاذ شد.
وی تصریح کرد: این استان دومین استان تولید کننده گندم و مرغ در کشور است و بررسی ها نشان داده است پارسال ۲۵۰ هزار تن مرغ در کشور تولید شده است و برای این حجم تولید احتیاج به ۵۰۰ هزار تن نهاده داریم.
وی اظهار داشت: اتخاذ این تصمیم در خصوص توزیع استانی اتفاقی بسیار مناسب می باشد، چون که دیگر نیاز نیست میزان تخصیص از مرکز به صورت بنگاه به بنگاه صورت گیرد.
حق شناس اظهار داشت: درخواستی هم عنوان شد در خصوص اینکه با حمایت وزارت صمت، شرایط برای تأمین نهاده های تولید مرغ از بنادر شمالی فراهم گردد، چون که هم اکنون نهاده ها از بنادر جنوبی تأمین می شود و این اقدام می تواند زمینه را برای حل مشکلات و کاهش تردد و کاهش قیمت تأمین نهاده ها فراهم نماید.
وی با اشاره به اینکه استان گلستان رتبه دوم تولید گندم را داراست، اظهار داشت: ما درخواست داریم گندم تولیدی در این استان، بعد از تبدیل گندم به آرد از استان گلستان به سایر استان ها حمل شود، چون که این اقدام هم امکان اشتغالزایی در استان را بالا می برد و هم تردد در جاده ها را کاهش خواهد داد.1399/05/16
11:39:12
5.0 / 5
2734
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گل چرم