در گفتگو با مهر اعلام شد؛

كاهش ۲۵۰۰ تومانی قیمت تخم مرغ، دولت واردات را متوقف نماید

كاهش ۲۵۰۰ تومانی قیمت تخم مرغ، دولت واردات را متوقف نماید

به گزارش گل چرم رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، از كاهش قیمت تخم مرغ به زیر نرخ تمام شده اطلاع داد و اظهار داشت: دولت باید جلوی واردات را گرفته و اجازه صادرات آنرا بدهد.ناصر نبی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، از كاهش چشمگیر قیمت تخم مرغ اطلاع داد و اظهار داشت: قیمت این كالا به زیر نرخ تمام شده رسیده و الان میانگین قیمت هر كیلو گرم تخم مرغ درب مرغداری، بین ۶۴۰۰ تا ۶۵۰۰ تومان است؛ این در شرایطی است كه قیمت تمام شده هر كیلوگرم تخم مرغ، حداقل ۷۲۰۰ تومان است.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران استان تهران، با اشاره به اینكه نرخ تخم مرغ نسبت به ۱۰ روز گذشته، حدود هزار تومان كاهش یافته است، اظهار داشت: قیمت این كالا نسبت به یك ماه و نیم گذشته، حدود ۲۵۰۰ تومان ارزان شده است.
وی افزایش تولید و واردات تخم مرغ به كشور را همچون دلایل این افت قیمت اعلام نمود و خاطرنشان كرد: هنوز جلوی واردات این كالا به كشور گرفته نشده؛ ضمن اینكه دولت اجازه صادرات نمی دهد.
نبی پور درباره اینكه آیا دلیل عدم صادرات تخم مرغ، مسائل بهداشتی است یا اینكه دولت خود اجازه این كار را نمی دهد، تصریح كرد: ما در مسائل بهداشتی مشكلی نداریم و دولت خود چنین اجازه ای نمی دهد؛ در حالیكه ما با مازاد محصول مواجه هستیم و باید اجازه صادرات بدهند؛ ضمن اینكه در شرایط فعلی واردات توجیهی ندارد و باید متوقف شود.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران استان تهران افزود: تعداد مرغ های پیر در كشتارگاهها رو به افزایش است و باید مسئولان اجازه دهند این مرغ ها به كشتارگاه بروند.

1397/10/11
14:02:38
5.0 / 5
5312
تگهای خبر: اتحادیه , تولید , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان گل چرم
گل چرم