بازخوانی پرونده تلاشگران حوزه معدن طی سال ۹۹ در هفته دولت

تولید 30 میلیون تن فولاد خام و 50 میلیون تن كنسانتره مس

تولید 30 میلیون تن فولاد خام و 50 میلیون تن كنسانتره مس

باتوجه به ارتقا قابل توجه تولید كالاهای منتخب معدنی به همت فعالان حوزه صنعت و معدن و برنامه ریزی های انجام شده از زمان پس از انقلاب اسلامی، محصولاتی همچون كنسانتره آهن، گندله، آهن اسفنجی، كنسانتره مس و مس كاتد كه حتی در ابتدای انقلاب فاقد تولید بودند، در سال ˮجهش تولیدˮ، تولید بیشتر از چند برابری را تجربه كرده اند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، سلسله گزارش های بازخوانی پرونده تلاشگران حوزه صنعت و معدن در هفته دولت نشان داده است که در زمینه کنسانتره در سال ۱۳۵۷ و در ابتدای انقلاب اسلامی تولیدی نداشتیم اما تولید این ماده معدنی به ۲۳ میلیون و ۸۲۰ هزار تن در سال ۱۳۹۲ رسید و سال جاری هم تا ۵۰ میلیون تن ارتقا یافته است. میزان رشد برنامه تولید سال ۱۳۹۹ نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۲، به میزان ۱۱۰ درصد بوده است.
در بخش گندله هم در ابتدای انقلاب فاقد تولید بوده ایم اما تولید گندله در سال ۱۳۹۲ به ۲۰ میلیون و ۷۶۰ هزار تن و در سال ۱۳۹۹ به ۴۵ میلیون تن رسید که ارتقای ۱۱۷ درصدی میزان رشد برنامه تولید ۱۳۹۹ نسبت به عملکرد ۱۳۹۲ را نشان داده است.
همینطور میزان تولید آهن اسفنجی هم در سال 1392 به ۱۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید و در سال 1399 به ۲۸ میلیون تومان ارتقا یافت که رشد ۸۰ درصدی داشته است و این در شرایطی است که در ابتدای انقلاب اسلامی میزان تولید این ماده معدنی هم صفر بوده است.
از طرفی تولید فولاد خام کشور که در سال ۱۳۵۷ به میزان ۳۶۸ هزار تن بوده است، در سال ۱۳۹۲ به ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تن ارتقاء پیدا کرد. میزان رشد تولید این ماده معدنی در سال ۱۳۹۲ نسبت به سال ۱۳۵۷ به میزان ۴۲۷۵ درصد بوده است.
تولید فولاد خام کشور امسال به میزان ۳۰ میلیون تن افزایش یافته که میزان رشد برنامه در این سال نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۲، به میزان ۸۶ درصد شده است.
در عرصه تولید آلومینیوم هم در ابتدای انقلاب ۱۸ هزار تن تولید داشته ایم که رقم در سال ۱۳۹۲ به ۳۲۸ هزار تن رسیده که رشد ۱۷۲۲ درصدی نسبت به سال ۱۳۵۷ داشته است. در سال جهش تولید، میزاهن تولید آلومینیوم کشور با رشد ۲۲ درصدی نسبت به عملکرد سال ۹۲، به ۴۰۰ میلیون تن ارتقا یافته است.
علاوه براین در عرصه تولید کنسانتره مس هم در ابتدای انقلاب تولیدی نداشتیم که این میزان در سال ۱۳۹۲ به ۷۸۳ هزار تن و امسال به یک میلیون و ۱۷۰ هزار تن ارتقا یافته است که نشان از میزان رشد ۴۹ درصدی نسبت به برنامه عملکرد سال ۱۳۹۲ دارد.
تولید مس کاتد هم در ابتدای انقلاب اسلامی صفر بوده که در سال ۱۳۹۲ به ۱۸۶ ۱۳۹۰هزار تن و در سال ۱۳۹۹ به ۲۸۰ هزارتن رسیده است و رشد برنامه ۵۱ درصدی را ثبت کرده است.
منبع:

1399/06/02
17:44:04
5.0 / 5
2433
تگهای خبر: تجربه , تولید , كالا , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
گل چرم