رئیس سازمان شیلات:

اماراتی ها دو صیاد ایرانی را كشتند

اماراتی ها دو صیاد ایرانی را كشتند

به گزارش گل چرم رئیس سازمان شیلات اظهار داشت: طی روزهای گذشته، ۲ صیاد كشور توسط نیروهای مسلح اماراتی، مورد حمله قرار گرفته و كشته شده اند.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، نبی الله خون میرزایی قبل از ظهر امروز در نشستی خبری خود با خبرنگاران، از قتل دو صیاد ایرانی به دست نیروهای مسلح اماراتی آگاهی داد و گفت: طی روزهای گذشته ۲ صیاد کشور توسط نیروهای مسلح اماراتی مورد حمله قرار گرفته و کشته شده اند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد: از وزارت امور خارجه درخواست می نماییم که هر چه سریع تر به این مسئله رسیدگی کند.
خون میرزایی همین طور از آزادی چند تن از صیادان ایرانی که سال ها در اسارت دزدان دریایی سومالیایی قرار داشتند، آگاهی داد و ابراز امیدواری کرد: با اتخاذ تدابیر مناسب از تکرار این مسائل جلوگیری شود.
صیادان چینی در آب های جنوبی حضور ندارند
رئیس سازمان شیلات کشور در بخش دیگری از سخنان خود حضور صیادان چینی در آب های جنوبی کشور را رد کرد و اظهارداشت: هیچ تبع خارجی از ما مجوز صید دریافت نکرده و نخواهد کرد. افراد خارجی حاضر در کشتی های صیادی کارشناسان فنی، کارگران و کارمندانی هستند که در استخدام افراد حقیقی و شرکت های حقوقی ایرانی قرار دارند
وی درباره آخرین وضعیت کشت ترال در آب های جنوبی کشور، افزود: در مجموع ۱۳۴ فروند کشتی مجوز کشت ترال میانی و کف را دارند و در حاضر ۶۵ فروند کشتی صید ترال میانی در حال فعالیت هستند. میزان صید به روش ترال ۱۶۵ هزار تن بوده که ۸۰ درصد آن صید هدف و ۲۰ درصد آن صید ضمنی بوده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی میزان صید فانوس ماهیان به روش صید ترال میانی را ۳۸ هزار و ۷۰۰ تن اعلام و افزود: ۳۱ هزار تن آن برمبنای صید هدف و ۷ هزار ۷۰۰ تن آن صید ضمنی شامل یال اسبی، شوریده و گونه های دیگر می شود.
صید ماهیان خاویاری همچنان ممنوع است
رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به آخرین قوانین وضع شده درباره محدودیت های صید ماهیان خاویاری در دریای خزر اظهار داشت: از ۱۰ سال قبل شش کشور حاشیه دریای خزر متعهد شدند برای احیای ذخایر خاویاری، صید این نوع ماهی ممنوع شود. اگر هم این نوع ماهی ها در تور صیادان گرفتار شوند، یا آزادسازی می شوند یا به بخش های تحقیقاتی تحویل داده خواهند شد.
خون میرزایی با اعلان اینکه ۱۳۰ مزرعه فعال ماهیان خاویاری در ۲۱ استان کشور وجود دارد، افزود: بر طبق برنامه، امسال قرار بود ۴۰ هزار تن گوشت ماهیان خاویاری استحصال شود که این رقم محقق شده اما به سبب تأثیر بیماری کرونا در وضعیت تقاضای بازار، نتوانستیم آنها را صید و به بازار عرضه نماییم و فقط ۲ هزار و ۵۰۰ تن از این ماهیان به بازار عرضه شده و بقیه در مزارع پرورشی باقی هستند.


منبع:

1399/06/02
20:19:48
5.0 / 5
3195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم