رئیس بنیاد ملی گندم كاران عنوان كرد؛

درخواست از رئیس جمهوری برای تعیین و اعلام نرخ خرید تضمینی گندم

درخواست از رئیس جمهوری برای تعیین و اعلام نرخ خرید تضمینی گندم

به گزارش گل چرم رئیس بنیاد ملی گندم كاران كشور اظهار داشت: با ارسال نامه ای به رئیس جمهوری خواهان تعیین و اعلام نرخ خرید تضمینی گندم ‏برای سال زراعی جدید شده ایم. ‏عطاالله هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نامه ای به رئیس جمهوری برای تعیین و اعلام هر چه سریع تر نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید اظهار نمود: در طول چند سال قبل علیرغم مشکلات عدیده ناشی از تأخیر در اعلام قیمت خرید تضمینی گندم، قیمت پایین نرخ خرید، افزایش وحشتناک قیمت نهاده های کشاورزی و افزایش هزینه های تولید، همچنان به تولید محصول استراتژیک گندم مشغول بوده و حدود ۶ سال است که به خودکفایی در این محصول رسیده ایم.
وی افزود: در نامه ارسال شده خطاب به رئیس جمهوری عنوان شده که طبق قانون دولت موظف است نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را پیش از آغاز فضل کشت و اوایل شهریور ماه اعلام نماید، چونکه این امر در اقبال کشاورزان به کشت محصول رابطه مستقیمی دارد.
رئیس بنیاد ملی گندم کاران کشور اضافه کرد: پارسال و سالجاری، تعلل در اعلام نرخ، کشاورزان را با مشکلات فراوانی در تصمیم گیری روبه رو کرده است، اما سال جاری هم با وجود آغاز فصل کشت پاییزه و اتمام مهلت شورای اقتصاد برای اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی سال زراعی جدید، خبری از اعلام نرخ های جدید نیست.
وی اظهار داشت: با این حال، بیم آن می رود که تعلل در اعلام نرخ منجر به تغییر الگوی کشت به سایر محصولات کشاورزی و کاهش میزان تولید محصول استراتژیک گندم و در نهایت به زیر سوال رفتن دستاورد شگرف خودکفایی گندم و واردات آن شود.
هاشمی افزود: در این نامه از ریاست جمهوری خواسته شده تا با بیان دستورات لازم، جهت بررسی کارشناسی و آنالیز قیمت تولید که توسط بنیاد ملی گندم کاران ایران و دست اندرکاران بخش کشاورزی استخراج و مبلغ ۴۵ هزار ریال به ازای هر کیلو گندم برآورد شده است تا آخر هفته دولت اقدام گردد.


منبع:

1399/06/05
17:35:19
5.0 / 5
3235
تگهای خبر: تولید , خرید , كشاورزی , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم