نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

بارقه امید جدید در بازار طلا

بارقه امید جدید در بازار طلا

نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نشان داد بعد از دو هفته اخیر كه اونس طلا در پایین مرز 2000 دلار تحكیم شده است، انتظارات بالایی برای صعود قیمت این فلز باارزش به این مرز روانی مهم در معاملات هفته جاری وجود دارد.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، با رشد شایان توجهی که طلا در آخرین روز معاملات هفته گذشته پیدا کرد، فروشندگان به حاشیه رفته و فعلا ساکت شدند.

دارین نیوسام، رئیس شرکت "دارین نیوسام آنالایز" در اینباره به کیتکونیوز اظهار داشت: از نظر فنی نمودار هفتگی طلا به نفع صعود قیمت به نظر نمی رسد اما در مقطع فعلی طلایی نخواهم فروخت. طلا و نقره تنها پناهگاهی هستند که سرمایه گذاران در شرایط ابهامات فعلی در سراسر جهان متقاضی آنها هستند و نمی توان با این دیدگاه بحثی کرد.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که در بین آنها ۱۲ نفر معادل ۸۰ درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند و سه نفر معادل ۲۰ درصد نظری نداشتند در حالیکه هیچ کس به کاهش قیمت طلا رای نداد.

در حالی که مفسرین وال استریت خوش بینی قوی به صعود قیمت طلا در کوتاه مدت نشان دادند اما سرمایه گذاران نسبت به هفته گذشته کمی خوش بینی بیشتری پیدا کردند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران، ۲۳۷۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۳۵۶ نفر معادل ۵۷ درصد به افزایش و ۵۵۹ نفر معادل ۲۴ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۴۶۰ نفر معادل ۱۹ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته کارشناسان وال استریت گرفتار دو دستگی شده بودند در حالیکه خوش بینی سرمایه گذاران به صعود قیمتها ضعیف شده بود. هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۴۲ دلار و ۳۰ سنت معادل ۲.۲ درصد رشد کرد و در ۱۹۷۴ دلار و ۹۰ بسته شد و برای کل هفته ۱.۴ درصد افزایش ثبت نمود.

بسیاری از مفسرین با بالا گرفتن نگرانیهای تورمی، بر خوش بینی نسبت به صعود قیمت طلا تاکید نمودند. جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در سخنرانی روز پنج شنبه خود در سمپوزیوم جکسون هال که بازارها مدتها منتظر شنیدن آن بودند، اظهار نمود بانک مرکزی تورم دو درصدی را هدف خواهد گرفت و روی اشتغال گسترده تاکید خواهد داشت.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز اظهار داشت: موضع سیاست پولی فوق العاده تسهیلی که مورد تاکید پاول قرار گرفت، طلا را ضروری تر ساخت. ایشان در ادامه اضافه کرد: نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین است و به نظر می آید تقاضای زیادی برای این فلز در طول دوره تحکیم قیمت آن وجود داشته است. طلا فرصتهای زیادی برای تصحیح قیمت در چند هفته گذشته داشته است اما به نظر می آید در مقابل عقبگرد قابل توجه مقاومت کرده است.

افشین نوابی، نایب رئیس شرکت بازرگانی ام کی اس هم با ابراز خوش بینی نسبت به افزایش قیمت طلا اظهار نمود: طلا موفق شده است حمایت کوتاه مدت در بالای سطح ۱۹۰۰ دلار را حفظ کند. با عنایت به این که دلار آمریکا نتوانسته است به بالای یک نقطه مقاومتی مهم صعود کند، به نظر می آید طلا می تواند به بالای مرز ۲۰۰۰ دلار صعود کند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز اظهار نمود که وی نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین است برای اینکه بانک مرکزی آمریکا تصمیم گرفته بازار کار را نسبت به تورم در اولویت حمایت قرار دهد. برای بانک مرکزی آمریکا نرخهای بهره پایین مسئله نیست بلکه نرخ بیکاری مهمست و این به معنای آن است که آنها هر آنچه لازم باشد برای پشتیبانی از بازار کار انجام می دهند و این مساله برای طلا خوب خواهد بود.

اگرچه برای هفته جاری هیچ کس کاهش قیمت طلا را پیش بینی نکرد اما بعضی از مفسرین هنوز متقاعد نشده اند که دوره تحکیم قیمت طلا به انتها رسیده است.

آدام بوتون، استراتژیست ارزی فارکس لایو اظهار داشت: نسبت به روند قیمت طلا نظری ندارد برای اینکه سرمایه گذاران همچنان در حال هضم اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا هستند.
1399/06/08
12:06:54
5.0 / 5
2503
تگهای خبر: آنلاین , بازار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم