از بازار خودرو چه خبر؟ بعلاوه آخرین قیمت پرتیراژها

از بازار خودرو چه خبر؟ بعلاوه آخرین قیمت پرتیراژها

به گزارش گل چرم به قول رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، بعد از چند روز تعطیلات و ایام سوگواری، در چندساعتی كه امروز(دوشنبه) بازار خودرو باز شده است، قیمت ها نسبت به قبل از تعطیلات تغییر چندانی نداشته است اما این در حالیست كه از آغاز ماه جاری به سبب نوسانات قیمت ارز، روند قیمتی در بازار خودرو هم افزایشی بوده است.


سعید موتمنی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار نمود: با توجه به این که تنها چند ساعتی است که بعد از چند روز تعطیلی بازار فعال گردیده است، قیمت ها فعلا همان قیمت های روز چهارشنبه و پنجشنه هفته گذشته است و در حقیقت طی روزهای پیش رو می توان به صورت دقیق تر وضعیت بازار خودرو را بررسی کرد؛ اما در طول چند هفته اخیر، بررسی روند قیمتی بازار نشان می هد قیمت ها افزایشی پیش رفته اند که این مساله (روند افزایشی قیمت ها در بازار خودرو) به نوسان نرخ ارز در داخل برمی گردد.
رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران- ضمن تاکید براینکه با کاهش نرخ ارز قیمت خودرو نیز پایین خواهد آمد، افزود: از طرف دیگر روند قیمت ها به میزان عرضه نیز بستگی دارد؛ چنانچه عرضه به بازار به میزان کافی صورت می گرفت، هیچ وقت این اختلاف های فاحش میان قیمت های کارخانه و بازار ایجاد نمی شد. این در حالیست که هم اکنون فروشنده در بازار خیلی کم است و در عین حال خریدار نیز وجود ندارد.
وی اشاره کرد: افرادی که خودرو از کارخانه تحویل گرفته یا دارندگان خودرو، با کوچکترین نوسان نرخ ارز، خودرو های خودرا به امید قیمت های بالاتر نمی فروشند و خیلی از خریداران نیز باتوجه به افزایش قیمت ها، از خرید اجتناب می کنند و خرید و فروش در بازار به شدت کاهش یافته است؛ مگر افرادی که نیاز فوری به خودرو داشته باشند که تعداد آنها نیز بسیار محدود است.
طیق اعلام این مقام صنفی، آخرین قیمت خودرو های پرتیراژهای داخلی در بازار امروز (دوشنبه) به شرح زیر است:
در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ارزش ۲۰۴ میلیون تومان و بعد از آن پژو ۲۰۶ صندوقدار با قیمت ۱۹۸ میلیون تومان گران ترین خودرو ها هستند.
در بازار امروز هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۶۹ میلیون تومان، پژو پارس ۱۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵GLX و سمند LX نیز نیز به تریب ۱۵۱ میلیون و ۱۵۲ میلیون تومان قیمت دارند.
در گروه سایپا نیز دستگاه تیبا ۹۷ میلیون تومان و تیبا ۲ نیز ۱۱۱ میلیون تومان قیمت گذاری شده اند. ساینا نیز ارزشی ۱۱۲ میلیون تومانی دارد.
علاوه براین باتوجه به اینکه ۱۰ روزی است خانواده پراید شماره گذاری نمی شوند، هم اکنون سایپا ۱۱۱، ۹۵ میلیون تومان، سایپا ۱۳۱ حدود ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۳۲ نیز ۸۴ میلیون تومان تعیین قیمت شده اند.1399/06/11
10:01:06
5.0 / 5
2187
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گل چرم