سازمان توسعه تجارت خبر داد

تقویت روابط تجاری ایران و كره شمالی

تقویت روابط تجاری ایران و كره شمالی

به گزارش گل چرم سازمان توسعه تجارت از آغاز مذاكراتی جدید با كره شمالی به منظور تقویت روابط تجاری دو كشور اطلاع داد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، در جدید ترین مذاکرات میان دو طرف حمید زادبوم – رئیس سازمان توسعه تجارت ایران – و هان سونگ او – سفیر کره شمالی در تهران – حضور داشته اند و دو طرف از ضرورت تقویت روابط تجاری سخن گفته اند.
در این دیدار، حمید زادبوم با اعلان اینکه سازمان توسعه تجارت ایران در وزارت صمت پاسخگوی مسائل مربوط به تجارت خارجی است، تقویت و ایجاد زمینه مناسب برای تجارت شرکت های خصوصی دو کشور را ضروری دانست.
سفیر کره شمالی هم در این دیدار ضمن تقدیر از رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری ایران بر اهمیت همبستگی دو کشور در مقابل تحریم های آمریکا و توسعه همکاریهای اقتصادی، تجاری، فرهنگی با ایران اصرار کرد.
او همینطور تلاش موفقیت آمیز جمهوری اسلامی ایران در مقابله همزمان با دو مسئله کرونا و تحریم ها را مورد ستایش قرار داد.
سفیر کره شمالی در تهران با اشاره به روابط دیرینه ایران و کره خواستار تماس ها و ملاقات های بیشتر به منظور توسعه سطح همکاریهای اقتصادی میان دو کشور شد و پیشنهاد کرد سازمان توسعه تجارت ایران و کمیته توسعه تجارت کره شمالی، «کمیته مشترک تجاری» دو کشور را تشکیل دهند.
وی ادامه داد: به واسطه تشکیل این کمیته تقاضاها در دو بازار دریافت و در یک همکاری مشترک به آنها پاسخ داده شود. این کمیته در عین حال، کلیه نیازمندی های همکاری تجاری را پیگیری خواهدنمود و جلسات کمیته هم به صورت دوره ای در تهران و پیونگ یانگ برپا خواهد شد.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه ضمن تقدیر از نظرات سازنده سفیر کره شمالی، تشکیل کمیته مشترک تجاری را بعد از نهایی شدن بررسی ها در مورد نحوه اجرایی کردن آن در هر دو وزارت صمت و وزارت امور خارجه، اقدامی موثر خواند.
زادبوم اشاره کرد: در روابط تجاری علاوه بر ظرفیت های دو کشور می توان از همکاری کشورهای ثالث هم بهره برد.1399/06/12
08:36:18
5.0 / 5
2185
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم