توزیع كره وارداتی با نرخ قدیم تا اختتام شهریور

توزیع كره وارداتی با نرخ قدیم تا اختتام شهریور

گل چرم: در صورتیكه موجودی انبار بیشتر شركتهایی كه كره با ارز دولتی وارد كرده اند رو به پایان است ولی آن طور كه گفته می شود، موجودی انبار برخی شركتها نیاز كشور را تا اختتام شهریور تامین می كند و مقرر است كه تا اختتام این ماه كره وارداتی با نرخ مصوب قدیم ارائه شود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، چند روزی است که کره در بازار کمیاب شده است و هر ۱۰۰گرم کره که با قیمت حدود 4000 تومان در بازار عرضه می شد، در بعضی فروشگاه ها تا دو برابر قیمت یعنی حدود 8000 تومان هم عرضه شده است.
در همین رابطه انجمن فرآورده های صنایع لبنی اعلام نموده با وجود اینکه موجودی انبار بیشتر شرکتهایی که کره با ارز دولتی وارد می کردند به پایان رسیده و این شرکتها مقرر است تولیدات داخل را با نرخ هر ۱۰۰گرم حدود ۸۰۰۰ تومان به فروش برسانند، اما بعضی از شرکت ها در حال عرضه کره با قیمت مصوب قبلی هستند و موجودی انبار آنها نیاز کشور را تا اختتام شهریور ماه تامین می کند.
گفتنی است که اواخر سال ۱۳۹۷، حدود ۴۵ هزار تن کره حیوانی با ارز مرجع توسط ۸ تا ۱۳ شرکت وارد شد که در طول یک سال و نیم گذشته با رعایت نرخ مصوب ارائه شد. بعد از خرداد ۱۳۹۸ دیگر کره وارداتی با ارز مرجع وارد نشده و هم اکنون عموم شرکت های لبنی در حال تولید کره داخلی هستند.
منبع:

1399/06/20
11:47:38
5.0 / 5
2274
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم