سخنگوی ستاد تنظیم بازار اعلام كرد

تخصیص 3 و نیم میلیارد دلار سهمیه ارزی برای 5 قلم كالای اساسی

تخصیص 3 و نیم میلیارد دلار سهمیه ارزی برای 5 قلم كالای اساسی

به گزارش گل چرم سخنگوی ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: در شش ماهه اول سال برای 5 قلم كالای اساسی شامل روغن خام، دانه روغنی، كنجاله سویا، جو و ذرت، بیش از 3.5 میلیارد دلار سهمیه ارزی تخصیص یافته است.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی گفت: تدارک تامین کالا از حوزه حفظ تعادل عرضه و تقاضا در بازار برقرار شده است. ۵ قلم کالای اساسی شامل ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند و سهمیه ارزی حدود ۶ میلیارد دلار برای یک سال برای این ۵ قلم کالا در نظر گرفته شده است.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور افزود: این ۵ قلم شامل روغن خام، دانه روغنی، کنجاله سویا، جو و ذرت می شود.
وی اضافه کرد: بر اساس گزارش بانک مرکزی در شش ماهه اول بیش از ۳.۵ میلیارد دلار سهمیه ارزی برای ۵ قلم کالای اساسی تخصیص یافته است. حدود ۳ میلیارد دلار این اعتبار نیز در شش ماهه اول سال تامین ارز شده است.
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: پروسه تخصیص و تامین ارز این نوید را می دهد که باتوجه به موجودی خوب ذخایر روند مناسب تامین کالاهای اساسی استمرار دارد.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اشاره کرد: با مصوبه معاون اول رئیس جمهور در بازدیدی که از گمرکات بندرعباس داشتند، مقرر شد تمام کالاهایی که بندرهای کشور به صورت رسوب وجود دارند ترخیص شود. این اقدامات فضای آرامش بازار را حفظ می نماید. نباید به فضای روانی متأثر از نوسانات قیمت ارز دامن بزنیم.
کلامی اظهار داشت: مقادیر تامین و تخصیص ارز بالای ۵۰ درصد است و علاوه بر کالاهایی که در بندر بوده و تعیین تکلیف شده است، مابقی کشتی های حمل بار نیز در راه هستند.


منبع:

1399/07/15
23:22:19
5.0 / 5
2243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان گل چرم
گل چرم