معاون بهره برداری شركت ذوب آهن:

نیمی از محصولات ذوب آهن صادر می شود

نیمی از محصولات ذوب آهن صادر می شود

به گزارش گل چرم اصفهان معاون بهره برداری شركت ذوب آهن اظهار داشت: با وجود شرایط تحریمی كشور، یكی از استدلال های ذوب آهن جهت رعایت استانداردهای ملی و جهانی این است كه حالا بین 40 تا 50 درصد محصولات این شركت صادر می شود.مهرداد تولائیان در گفت و گو با ایسنا، درباب کیفیت تولیدات ذوب آهن و رعایت استانداردها در این شرکت، اظهار نمود: تمام محصولات ذوب آهن که پروفیل های طویل شامل میلگرد، انواع تیرآهن، نبشی، ناودانی، آرک ها و میلگردهای صنعتی و ریل است، مطابق استانداردهای ایران و جهان تولید می شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ یک از محصولات ذوب آهن اصفهان بدون رعایت استانداردهای ملی تولید نمی گردد، اظهار داشت: حتی اگر مشتری، سفارشی مغایر با این استانداردها داشته باشد، برند ذوب آهن چنین محصولی را تولید نمی کند، چونکه همیشه افق این شرکت تولید محصولات صادراتی است.

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن با اعلان اینکه رعایت استانداردها در تولیدات بطور قطع مشمول هزینه های بالاتری در مجموعه های صنعتی همچون ذوب آهن است، اشاره کرد: در این شرایط با افزایش هزینه های تولید، از تولید محصولات با کیفیت پایین خودداری می نماییم.

وی با انتقاد بر اینکه متاسفانه در کشور تمام محصولات صنعتی استاندارد نیستند، اظهار داشت: بعنوان مثال فاکتورهای استاندارد در تمام پروفیل های طبیعی موجود در بازار رعایت نمی گردد و به تبع قیمت این محصولات پایین تر است که سبب رقابت غیرمنصفانه ای در بازار می شود.

تولائیان اشاره کرد: اگر تمام تولیدات کشور کارخانجات کشور مطابق با استانداردهای ملی باشد و از صنایع پیشرو دراین زمینه که برای برند خود هزینه می کنند، حمایت شود، وضعیت رقابت در بازار منصفانه خواهد شد، اما هم اکنون این حمایت فراگیر نیست، در حالی که سازمان ملی استاندارد دراین زمینه باید دقت بیشتری داشته باشد و از طرف دیگر اطلاع رسانی مردم نقش مهمی در تولید محصولات کیفی استاندارد دارد.

وی توضیح داد: آمار بالای تلفات برخی حوادث طبیعی کشور همچون زلزله و سیل در مقایسه با سایر کشورها ناشی از عدم رعایت استانداردها است.

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اشاره کرد: با وجود شرایط تحریمی کشور، یکی از استدلال های ذوب آهن جهت رعایت استانداردهای ملی و جهانی این است که حالا بین ۴۰ تا ۵۰ درصد محصولات این شرکت صادر می شود.

وی اشاره کرد: به سبب اینکه افق چشم انداز ذوب آهن نه فقط بازار داخل، بلکه صادرات است، این شرکت علاوه بر استانداردهای ملی، استانداردهانی جهانی را رعایت می کند.

تولائیان با تاکید بر اینکه افق بلندمدت ذوب آهن صادرات تمام محصولاتش است، اظهار داشت: با توجه به نیاز کشور و دستورات سازمان های بالادستی ماهیانه حدود ۵۰ درصد تولیدات ذوب آهن در داخل مصرف و بقیه صادر می شود.

وی با اعلان اینکه استاندارد ریل، آخرین استانداردی کسب شده از طرف ذوب آهن اصفهان بود، توضیح داد: شرکت ذوب آهن اصفهان استاندارد ملی ایران را در بحث ریل کسب نمود، چونکه مصرف کننده داخلی اطمینان یابد که این محصول مطابق استاندارد ملی تولید می شود.

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن با اعلان اینکه استاندارد ملی بر طبق استانداردهای جهانی تدوین و تنها مطابق با معیارهای داخلی بومی سازی می شود، اظهار داشت: با توجه به قراردادهای سنگین تحویل ریل برای پروژه های ریلی مختلف کشور، هم اکنون دلیل صادر نشدن ریل ذوب آهن، تامین نیاز داخل است چونکه همچنان مشتری داخلی داریم.

وی با تاکید بر اینکه تا اوایل سال آینده اولویت ذوب آهن تامین قراردادهای داخل در بحث ریل است، اظهار نمود: باتوجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص توسعه حمل و نقل ریلی کشور، هم اکنون تمرکز ذوب آهن تحویل سفارشات داخل است، اما به محض کاهش این سفارش ها، بطور قطع صادرات ریل خواهیم داشت، چونکه تولید ریل ذوب آهن مطابق استانداردهای جهانی است.

منبع:

1399/07/27
11:55:06
5.0 / 5
2002
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گل چرم