كاشفی خبر داد

هدف گذاری ایران برای صادرات یك میلیارد دلاری به سوریه

هدف گذاری ایران برای صادرات یك میلیارد دلاری به سوریه

به گزارش گل چرم كیوان كاشفی، رئیس اتاق مشترك ایران و سوریه از طریق اندازی ساختمان مركزی تجارت ایرانی ها در پایتخت سوریه اطلاع داد و اظهار داشت: تأسیس این مركز گامی برای تحقق صادرات یك میلیارد دلاری به سوریه است.


به گزارش گل چرم به نقل از اتاق بازرگانی ایران رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه با اشاره به جزئیات راه اندازی مرکز تجارت ایرانی ها در سوریه، اظهار داشت: این مرکز در مساحت چهار هزار مترمربع در منطقه آزاد در قلب دمشق و با سرمایه گذاری اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران خریداری، تجهیز و به بهره برداری رسیده است.
کیوان کاشفی با اشاره به اینکه این مرکز در منطقه تجارت خارجی دمشق خریداری شده و موقعیت بسیار ممتازی جهت استقرار شرکت ها و فعالیت اقتصادی کشور ایران دارد، افزود: این ساختمان در دوازده طبقه به بهره برداری رسیده که دو طبقه آن به صورت نمایشگاهی است و در سایر طبقات خدمات مختلف در زمینه بازاریابی، حمل و نقل، مشاوره های حقوقی، بانکی، بیمه، نمایشگاه و... عرضه می شود.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران با اشاره به فراهم شدن تجهیزات کامل، سالن های جلسات برای برگزاری نشست های اقتصادی و... در این مرکز، تصریح کرد: بهره برداری از مرکز تجارت ایرانی ها در سوریه امکان ارتباط با اتاق های بازرگانی، صنعت و کشاورزی شهرهای مهم سوریه مانند دمشق، حلب، حمص، لاذقیه و... را فراهم نموده است.
رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه از استقرار ۲۴ شرکت ایرانی در این مرکز و آغاز فعالیت آنها اطلاع داد.
او با اشاره به استقرار مشاورین مختلف بانکی، حقوقی و مالی در این مرکز، خاطرنشان کرد: با مطالعات کامل و استفاده از تجربیات کشورهای مختلف تلاش شده شرکت های ایرانی مستقر در این مرکز بتوانند به سادگی امکانات و خدمات مورد نیاز خویش را در زمینه های مختلف دریافت نمایند.
کاشفی همینطور از برنامه ریزی و در دست اجرا بودن نشست ها و نمایشگاه های تخصصی بر مبنای نیاز شرکت های ایرانی هم اطلاع داد.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران اظهار داشت: درحالی که شیوع بیماری کرونا باعث کم شدن رفت وآمدها و ارتباطات تجاری شده، تلاش در تکمیل و تجهیز این مرکز به عمل آمد و هم اکنون با سهل ترین شرایط امکان فعالیت برای فعالین و صادرکنندگان کشور مهیا شده است.
کاشفی از مزایای تأسیس این مرکز برای توسعه روابط تجاری ایران و سوریه هم یاد کرد و ابراز امیدواری کرد راه اندازی مرکز تجارت ایرانی ها در سوریه بتواند باعث ارتقا سطح روابط اقتصادی بخش خصوصی دو کشور شود.
او از هدف گذاری صادرات یک میلیارد دلاری به سوریه تا آخر سال میلادی آینده یاد و عنوان کرد: این مرکز می تواند نقش مهمی در تحقق این هدف گذاری صادراتی داشته باشد.
کاشفی در انتها آمادگی اتاق مشترک ایران و سوریه جهت عرضه راهنمایی و خدمات به تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور ایران را اعلام نمود.

منبع:

1399/07/27
21:17:48
5.0 / 5
1819
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گل چرم