در ۷ سال اخیر اتفاق افتاد؛

سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد تومانی در بخش مكانیزاسیون كشاورزی

سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد تومانی در بخش مكانیزاسیون كشاورزی

به گزارش گل چرم یك مقام مسئول اظهار داشت: از سال ۹۲ تاكنون، بیشتر از ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش مكانیزاسیون كشاورزی كشور انجام شده است.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اضافه کرد: طی مدت یاد شده با این سرمایه گذاری حدود ۱۳۰ هزار دستگاه تراکتور، ۷ هزار دستگاه کمباین برنج، ۳۸۰۰ دستگاه کمباین غلات و ۲۸۰ هزار ادوات به بخش کشاورزی تزریق شد.
کامبیز عباسی با اشاره به این که از آغاز سالجاری تا نیمه نخست مهر ماه بیشتر از ۱، ۴۶۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل خط اعتباری شماره ۸ مکانیزاسیون کشاورزی به بهره برداران تخصیص یافته است، اظهار داشت: این میزان تسهیلات تخصیصی در مقایسه با ۶ ماه سال قبل ۳ برابر رشد داشته است.
وی جذب تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در ۶ ماه سال قبل را ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان نمود.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: در ۶ ماهه سال جاری به رغم محدودیت های اقتصادی و ناشی از بیماری کرونا قریب به ۸ هزار دستگاه تراکتور در اختیار کشاورزان قرار گرفته است و امیدواریم این روند در ۶ ماهه دوم سال ادامه یابد.
وی خاطرنشان کرد: حدود ۹۵ درصد ماشین ها و ادوات کشاورزی که در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته است از محل تولید صنعت داخل بوده و ۵ درصد واردات به این علت است که برای تولید برخی ماشین های مورد نیاز، تولید کننده داخلی در کشور نداریم.
عباسی در مورد افزایش قیمت ماشین های کشاورزی تصریح کرد: با توقف پرداخت ارز ترجیحی به بخش مکانیزاسیون کشاورزی، قیمت ماشین های کشاورزی هم تغییر خواهد داشت و ازاین رو امیدواریم بخشی از قیمت این ماشین ها را به کشاورزان کمک نماییم.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: تلاش می نماییم در چارچوب کاهش نرخ سود تسهیلات، هنگام خرید ماشین ها از کشاورزان حمایت نماییم.
وی در عین حال بر برنامه ریزی و آماده سازی بسته های حمایتی از کشاورزان در حوزه مکانیزاسیون تاکید نمود.
عباسی اذعان داشت: با توجه با افزایش نرخ دلار و توقف تخصیص ارز ترجیحی، کشور باید به سمت بومی سازی واقعی برای ساخت ماشین های کشاورزی برود.


منبع:

1399/07/29
20:24:17
5.0 / 5
2026
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم