افزایش قاچاق سوخت و دام زنده به خارج از مرزهای كشور

افزایش قاچاق سوخت و دام زنده به خارج از مرزهای كشور

به گزارش گل چرم مدیركل مبارزه با قاچاق كالا و ارز تعزیرات تهران اظهار داشت: بیشتر از نیمی از پرونده های قاچاق كشور در سال ۹۹، مربوط به قاچاق خروجی كالا ست.به گزارش گل چرم به نقل از صداوسیما، عبدالمجید اجتهادی اضافه کرد: در هفت ماهه سال جاری، تعداد پرونده های ورودی سازمان تعزیرات نسبت به سال قبل با عنایت به شیوع بیماری کرونا، حدود ۳۰ درصد کاهش داشته، اما نکته مهم این پرونده ها، این است که عمده پرونده های تشکیل شده در سال ۹۹ مربوط به قاچاق خروجی کالا است.
وی اظهار داشت: از ۴۲ هزار فقره پرونده هفت ماهه سال جاری، بیشتر از ۲۳ هزار فقره تنها متعلق به قاچاق خروجی فرآورده های نفتی است که به علت تفاوت بسیار بالای قیمت این فرآورده ها با کشورهای همسایه، اتفاق می افتد.
اجتهادی افزود: از دیگر مواردی که طی این هفت ماه به خارج از کشور قاچاق می شود می توان به دارو اشاره نمود که هرچند مقیاسش کم است، اما به صورت جدی، این قاچاق هم وجود دارد.
وی اظهار داشت: سازمان تعزیرات حکومتی البته کوشیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل عملکرد خویش را افزایش دهد و توانسته طی این هفت ماه ۹۸ درصد پرونده های ورودی خویش را رسیدگی کرده و به اجرای احکام بسپارد.
مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات تهران افزود: در بخش اجرای احکام هم ما در سال ۹۹ وصولی خوبی داشتیم و حدود ۳۴ درصد نسبت به سال قبل، وصولی تعزیرات را افزایش دادیم.
اجتهادی اظهار داشت: هفته قبل در دلیجان به یک پرونده بزرگ ارزی رسیدگی شد که طی آن ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو جریمه دریافت شده و ۳۴۹ هزار و ۵۷۰ دلار آمریکا و ۹۴۶ هزار و ۵۰۰ دینار عراقی طی این پرونده ضبط شده است.
وی تاکید کرد:، اما نکته مهم دیگر در پرونده های تشکیل شده، مسأله قاچاق دام است که مدتی است در مرزها به وجود آمده است، اما باید یادآور شوم که دامداران به خاطر داشته باشند از سال ۹۷ خرید و فروش و حمل دام دارای ضوابطی شده است که تخطی از آن مشمول مجازات قاچاق است و مالکان باید بدانند برای خرید و فروش و جابجایی دام خود حتما مجوزهای لازم از دستگاه های مربوط را دریافت نمایند.
مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات تهران اضافه کرد: تخطی از ضوابط خرید و فروش و جابجایی دام، مجازات سنگینی دارد و شامل ضبط دام و پرداخت حداقل یک برابر ارزش کالایی که گمرک تعیین می کند است.


منبع:

1399/08/08
14:33:58
5.0 / 5
1856
تگهای خبر: خرید , دامداران , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گل چرم