دبیر ستاد تنظیم بازار خبر داد

عرضه 30 هزار تن برنج وارداتی به قیمت 18 هزار و 500 تومان

عرضه 30 هزار تن برنج وارداتی به قیمت 18 هزار و 500 تومان

به گزارش گل چرم دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: 30 هزار تن برنج وارداتی از محل ذخایر كشور در سطح استانها با قیمت تحویل به فروشگاه ها 17 هزار تومان و برای مصرف كننده 18 هزار و 500 تومان توزیع خواهد شد.به گزارش گل چرم به نقل از صدا و سیما، عباس قبادی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران گفت: مصوب شد ۳۰ هزار تن برنج وارداتی از محل ذخایر کشور در سطح استانها با قیمت تحویل به فروشگاه ها ۱۷ هزار تومان و برای مصرف کننده ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان توزیع شود.
دبیر ستاد تنظیم بازار اضافه کرد: در بحث برنج تزریق ۳۰ هزار تن به بازار حتما تأثیرگذار خواهد بود و استانها می توانند نسبت به تحویل برنج اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: گزارش های مربوط به ۱۰۰ قلم کالا در این جلسه عنوان شد و نسبت به ماه گذشته غیر از یکی دو قلم کالا در بیشتر کالاها ثبات نسبی قیمت را در بازار شاهد می باشیم.
قبادی همین طور اضافه کرد: قسمتی از کالاهای رسوبی هم در گمرک با تلاش هایی که انجام شد مصوب شد که از فردا با حداقل تشریفات ترخیص شوند.
دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: این کالاها شامل کالاهای اساسی و واسطه ای است که ورود آنها به بازار تأثیرگذار خواهد بود.
تا اختتام هفته درباره روغن خوراکی مشکلی نخواهیم داشت
قبادی به موضوع روغن خوراکی در کشور هم اشاره نمود و اضافه کرد: در بحث روغن یک وقفه ای در تولید به وجود آمده که از هفته گذشته تقریباً با افزایش تولید و عرضه محصول به بازار در حال حل شدن است و تا اختتام هفته درباره روغن خوراکی مشکلی نخواهیم داشت.
وی مشکل تحویل روغن خام به کارخانه ها را یکی از دلیلهای به وجود آمدن این مشکل دانست و اظهار داشت: این مشکل حل شده و تولید در حال انجام می باشد.
تولید مرغ بیشتر خواهد شد
قبادی به قیمت مرغ در بازار اشاره نمود و اضافه کرد: در بحث جوجه ریزی مشکلاتی وجود دارد و وقتی تولید کم باشد عرضه هم کم می شود.
دبیر ستاد تنظیم بازار اشاره کرد: قرار شده مشکل مرغداران حل شود و جوجه ریزی افزایش یابد و هر چه به انتهای سال برسیم تولید مرغ بیشتر خواهد شد.
وی اظهار داشت: همه دستگاه ها در زمینه های مختلف همچون تامین ارز و تخصیص آن باید کمک کنند تا مشکلات به حداقل برسد، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت هم در زمینه نظارت فعال خواهند بود تا مشکلی در بازار نداشته باشیم.
دبیر ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت در مواد شوینده و محصولات لبنی را منتفی دانست و افزود:، چون صادرات محصولات لبنی بیشتر شده و قیمت شیرخام هم برای کارخانه ها افزایش یافته نوساناتی را در بازار شاهد بودیم، اما قیمت کالاهایی که مشمول قیمت گذاری بودند هیچ تغییری نداشته است.
قبادی اظهار داشت: مقرر است در ایام آینده در مورد موضوع لبنیات تصمیم گیری شود، اما هرگونه افزایش قیمت برای محصولات لبنی منتفی است و مورد تأیید نیست.


منبع:

1399/08/14
15:04:10
5.0 / 5
2070
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گل چرم