از ۲۸ تا ۳۰ آبان به صورت مجازی؛

چهارمین كنگره بین المللی تحقیقات شیلات و آبزیان

چهارمین كنگره بین المللی تحقیقات شیلات و آبزیان

چهارمین كنگره بین المللی تحقیقات شیلات و آبزیان با هدف توسعه و ارتقای دانش فنی دست اندركاران عرصه شیلات از ۲۸ تا ۳۰ آبان به صورت مجازی برگزار می گردد.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، چهارمین کنگره بین المللی تحقیقات شیلات و آبزیان که با همکاری مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران، سازمان شیلات ایران، پژوهشکده اقیانوس شناسی و علوم جوی و سایر دانشگاه ها و مشارکت انجمن علمی ماهیان زینتی ایران برگزار می شود، گامی مهم در راه افزایش سطح علمی و در نهایت جهش تولید در صنعت آبزی پروری خواهد بود.
بنا براین گزارش، بیولوژی و ارزیابی ذخایر آبزیان، تغییر اقلیم و آبزی پروری، پرورش جلبک و گیاهان آبزی، آکواپونیک، تغذیه و غذای زنده در آبزی پروری، به گزینی و اصلاح نژاد ماهیان، بهداشت و بیماری ها، بازار و بازاریابی، فرآورده های محصولات شیلاتی و آبزی پروری و سلامت انسان، بخشی از محورهای مهم این کنگره را می سازند.
در این کنگره محققان و متخصصان حوزه شیلات از کشورهای آلمان، استرالیا و سنگاپور در زمینه ایمنی زیستی آبزیان، آبزی پروری بدون مرز و بوم شناسی خشکی و دریا به انتقال آخرین یافته های علمی برای شرکت کنندگان سخنرانی خواهند کرد.
بر پایه این گزارش، از ایران هم نبی الله خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، محمود بهمنی رئیس مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و بهروز ابطحی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی هم به صورت مجازی در جهت محور اصلی کنگره سخنرانی می کنند.
در مجموع ۲۶۵ مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده که در بین آنها ۱۶۲ عنوان بعد از داوری های صورت گرفته، توسط نویسنده مسئول طی روزهای برگزاری، عرضه خواهد شد.
در این کنگره، محققان عرصه جهانی شیلات از کشورهای مالزی، هند، آمریکا، ترکیه، ایتالیا، شیلی، پاکستان، عراق، برزیل و استرالیا هم شرکت می کنند.


منبع:

1399/08/25
22:11:03
5.0 / 5
1788
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم