صادرات كلر دوستدار محیط زیست به 15 كشور

صادرات كلر دوستدار محیط زیست به 15 كشور

یكی از شركتهای دانش بنیان تولید كلر و سود سوزآور عاری از ناخالصی جیوه و دوستدار محیط زیست را در دستور كار خود قرار داده و هم اكنون این محصول به ۱۵ كشور صادر می شود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، ابوالفضل باباپور، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه این شرکت توسط وزارت نیرو برای تأمین کلر شرکتهای آب و فاضلاب در تبریز بوجود آمده است، اظهار داشت: این شرکت یکی از مجموعه های پیشرو در صنعت کلرآلکالی با رویکرد سبز در منطقه به حساب می آید و محصولاتی در صنایع مختلف آب و فاضلاب، شوینده و بهداشتی، نیروگاه ها، دارویی و غذایی، پتروشیمی، پالایشگاه نفت و گاز، رنگ سازی، کاغذسازی و نساجی عرضه کردیم.
وی کلر را بعنوان عامل گندزدا دارای کاربرد در صنعت آب و فاضلاب، سفیدکننده در صنعت نساجی، عامل اکسیداسیون در واکنش های شیمیایی و در فرایند تولید بیشتر از ۳۰ هزار ماده شیمیایی دانست و اظهار نمود: کلر به شکل نمک های کلرید در طبیعت و بدن انسان وجود دارد. کلر در دما و فشار عادی گازی زرد رنگ و متمایل به سبز و دارای بوی سوزش آور و تحریک کننده و از نظر شیمیایی هم بسیار فعال است و در طبیعت به صورت ترکیب با عناصر دیگر یافت می شود.
به قول وی، تولید هیدروژن، سود و کلر، پارافین کلره، آب اکسیژنه ۳۵ تا ۵۰ درصد از محصولات دانش بنیان این شرکت به حساب می آید.
باباپور تصریح کرد: ما در تلاش هستیم تا همزمان با گسترش دامنه فعالیتهای داخلی مان، مسیر صادرات محصولاتمان را هموارتر نماییم و به بازارهای بین المللی خود بیفزاییم. ما الان محصولات خویش را به ۱۵ کشور جهان همچون عراق، سوریه، افغانستان، اوکراین، پاکستان، گرجستان، ارمنستان و غیره صادر می نماییم.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، این فعال دانش بنیان افزود: استفاده از آخرین فناوری دوست دار محیط زیست در تولید کلر و سودسوزآور سبب شده تولیدات شرکت عاری از هرگونه ناخالصی جیوه باشد و در نتیجه محصول ساخته شده صدمه ای به محیط زیست نرساند.
منبع:

1399/08/26
20:34:49
5.0 / 5
1881
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گل چرم