رئیس سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی:

روزانه 50 تا 60 تن مرغ منجمد در آذربایجان شرقی عرضه می شود

روزانه 50 تا 60 تن مرغ منجمد در آذربایجان شرقی عرضه می شود

به گزارش گل چرم رئیس سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی با اعلان اینكه روزانه 50 تا 60 تن مرغ منجمد در استان عرضه می شود، اظهار داشت: از دهم آذر ماه جاری قیمت مرغ در بازار تعدیل شده و كاهش خواهد یافت.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، اکبر فتحی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از انبارها و سردخانه های شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران در رابطه با گران شدن مرغ در طول چند روز گذشته اظهار داشت: متأسفانه به سبب آزاد نشدن نهاده های دامی در بنادر مرزی و نوسان ارز در مهر ماه امسال، تامین نهاده ها با مشکل مواجه بود و این موجب افزایش در قیمت مرغ و سایر محصولات وابسته شده است.
وی به اصلاح و بروز رسانی سامانه «بازارگاه» و آزاد شدن نهاده های دامی اشاره نمود و اضافه کرد: پیش بینی می شود از دهم آذر ماه تعدیل قیمت اتفاق بیافتاد و قیمت مرغ کم شود.
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی اشاره کرد: ظرفیت جوجه ریزی در آذربایجان شرقی سه تا ۳.۵ میلیون قطعه جوجه در ماه است و در سطح کشور این ظرفیت ۱۱۵ میلیون قطعه می باشد، اما متأسفانه در مهر ماه میزان ظرفیت جوجه ریزی با کاهش مواجه گردید که نتیجه آن هم اکنون با افزایش قیمت مرغ در بازار خودرا نشان میدهد.
فتحی در ادامه به افزایش ظرفیت جوجه ریزی در آبان ماه اصرار کرد و اظهار داشت: با توجه به این که در آبان ماه جوجه ریزی به حدود ظرفیت تولید رسیده است، امیدواریم با برنامه ریزی و نظارت دقیق تر، قیمت ها کم شود.
وی در رابطه با وضعیت بازار مرغ منجمد و قیمت این محصول اظهار داشت: خوشبختانه ذخیره سازی مرغ منجمد در وضعیت مطلوبی قرار دارد و این به سبب افزایش ظرفیت جوجه ریزی در شهریور ماه می باشد که با ورود بموقع شرکت پشتیبانی دام و خرید مازاد نیاز بازار و ذخیره سازی آن، امروز می تواند این محصول را با قیمت مناسب وارد بازار کرد.
وی یادآوری کرد: ستاد تنظیم بازار آذربایجان شرقی، سازمان جهاد کشاورزی را مکلف کرده است تا ۸۰۰ تن از مرغ منجمد را به بازار عرضه نماید که باتوجه به شرایط و نیاز بازار، روزانه حدود ۵۰ تا ۶۰ تن و در مواقع ضروری تا ۱۰۰ تن وارد بازار می شود و نگرانی از بابت عرضه مرغ منجمد وجود ندارد.


منبع:

1399/09/03
22:49:26
5.0 / 5
1613
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گل چرم