وزیر صمت:

مردم نگران قیمت ها در شب عید نباشند

مردم نگران قیمت ها در شب عید نباشند

وزیر صمت اظهار داشت: مردم نباید نگران افزایش قیمت ها در ماه های منتهی به سال و شب عید باشند که در همین راستا تمهیدات لازم اندیشیده شده است.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در ستاد تنظیم بازار اعلام نمود: شرایط تامین و تولید کالاها و اقلام مورد نیاز مردم مناسب می باشد و پیش بینی های لازم برای ذخیره سازی میوه شب عید و همین طور تشدید نظارت ها در روزهای پایانی سال انجام شده است.
وزیر صمت اضافه کرد: هماهنگی با دستگاه های مرتبط همچون وزارت جهاد کشاورزی، گمرک و بانک مرکزی و همین طور ابلاغیه های جدید ستاد اقتصادی دولت تأثیر خوبی در تامین کالاها و اقلام مورد نیاز مردم و همین طور مواد اولیه کارخانجات برای افزایش تولید آنها داشته است.
سیاست وزارت صمت عرضه و فراوانی کالاست
وی با بیان اینکه سیاست این وزارتخانه عرضه و فراوانی کالا برای حفظ تعادل قیمتی در بازار است، اشاره کرد: برای کالاهای تولید داخل این مساله اتفاق افتاده است که آثارش را نیز در بازار می بینیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه در جنگ اقتصادی ظالمانه ای قرار گرفته ایم، اشاره کرد: گرانی با گرانفروشی متفاوت می باشد و گران فروشی درباب کالاهایی است که در این شرایط جنگ ظالمانه بی انصافانه افزایش قیمت پیدا می کنند و دستگاه های نظارتی و مرتبط در این عرصه ورود می کنند.
تشدید بازرسی های بازار در روزهای پایانی سال
رزم حسینی با اعلان اینکه بازرسی ها باتوجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال تشدید خواهد یافت، اظهار داشت: مردم نباید نگران افزایش قیمت ها در ماه های منتهی به سال و شب عید باشند که در همین راستا تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
وی همین طور تقسیم وظایف میان وزارت جهاد و وزارت صمت را در امتداد تامین بموقع اقلام مورد نیاز و معیشتی مردم بسیار کارساز دانست و اضافه کرد: فضا در حقیقت به سمت واگذاری اختیارات به دستگاه های اصلی متولی می رود که تقسیم وظایف در همین راستا بوده است.
رسانه ای کردن نظارت ها برای ایجاد تأثیر مثبت در بازار
وزیر صمت از دستگاه های نظارتی خواست که کنترل انبارها و بنکداران را به صورت هوشمند در دستور کار خود قرار دهند و عملکردهای خودرا در این عرصه برای اطلاع مردم و ایجاد تأثیر مثبت در بازار رسانه ای کنند.
رزم حسینی همین طور مدیریت مدبرانه در حوزه بازار را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: این مدیریت با مداخله متفاوت می باشد، مداخله باید در نقطه صفر ورود کالا صورت گیرد.
ابزارهای حکومت برای تقویت تنظیم بازار باید به خدمت بیایند
وی اشاره کرد: ابزارهای حکومت برای تقویت تنظیم بازار باید به خدمت بیایند و ستاد تنظیم بازار را در این راه همراهی کنند.
وزیر صمت حذف بخشنامه های زائد و خلق الساعه را از دیگر عوامل مهم در تنظیم بازار و ایجاد تعادل در این چند ماهه دانست.

1399/10/09
12:37:07
5.0 / 5
2154
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم