خداحافظی هوندا با روسیه

خداحافظی هوندا با روسیه

خودروسازی هوندا با صدور اطلاعیه ای از تصمیمش برای خروج از بازار روسیه آگاهی داد.


به گزارش گل چرم به نقل از راشاتودی، خودروسازی ژاپنی هوندا با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود در امتداد عمل به استراتژی جدید این شرکت در کاهش هزینه ها و بازسازی ساختاری از شروع سال ۲۰۲۲ از بازار خودروی روسیه خارج خواهد شد و فعالیت آن در این کشور تنها محدود به موتورسیکلت و تجهیزات موتوری خواهد شد. مقرر است ارائه خدمات بعد از فروش به مشتریان روس این شرکت که تا سال ۲۰۲۱ خودرو های هوندا می خرند ادامه یابد.
با وجود افزایش نسبی فروش بعضی از برندهای خارجی در بازار خودرو روسیه بعد از فروکش کردن موج نخست کرونا، هوندا با اقبال زیادی مواجه نشده و فروش آن در روسیه در ماه نوامبر امسال نسبت به نوامبر سال قبل بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است. این خودروساز ژاپنی ماه قبل تنها توانسته بود ۷۹ خودرو در بازار روسیه بفروشد. در مجموع ۱۱ ماه نخست امسال هوندا در روسیه ۱۳۸۳ خودرو فروخته که نسبت به سال قب ۱۵ درصد کاهش یافته است.
حتی پیش از کرونا نیز محبوبیت هوندا در روسیه کاهش یافته بود تا جایی که در سال ۲۰۱۹ میزان فروش آن با ۶۴ درصد کاهش به ۱۸۳۶ دستگاه خودرو رسیده بود که ۶۴ درصد کمتر از فروش آن در سال ۲۰۱۸ بود. این رقم همین طور در مقایسه با ۱.۷ میلیون خودرو فروخته شده در روسیه در سال ۲۰۱۹ بسیار ناچیز بوده است.
روسیه تا اختتام نیمه نخست امسال دومین بازار بزرگ خودرو در اروپا بود. آلمان بزرگ ترین بازار خودرو در اروپا شمرده می شود و تنها در فصل تابستان آلمانی ۲۵۱ هزار خودرو خریدند. بعد از آلمان و روسیه، فرانسه با فروش ۱۰۳ هزار خودرو در تابستان و ایتالیا با فروش ۸۹ هزار خودرو در طول این مدت، سومین و چهارمین بازارهای بزرگ مصرفی خودرو در قاره سبز محسوب می شوند. انگلیس که تا سال قبل دومین بازار بزرگ خودرو در اروپا بود امسال به رتبه پنجم رفته است.1399/10/11
18:52:48
0.0 / 5
1524
تگهای خبر: بازار , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گل چرم