رئیس اتاق اصناف تهران اعلام كرد:

بررسی درخواست افزایش قیمت نان

بررسی درخواست افزایش قیمت نان

به گزارش گل چرم رئیس اتاق اصناف تهران، اظهار داشت: قیمت نان افزایش نیافته است، اما درخواست اتحادیه نانوایان تهران در مورد افزایش قیمت نان در حال پیگیری و بررسی است.به گزارش گل چرم به نقل از اتاق اصناف تهران، قاسم نوده فراهانی با اشاره به ساماندهی بازار ماسک، اظهار داشت: از شروع آینده بازرسان اصناف و صمت با حضور در سطح شهر، خواربار فروشی ها، واحدهای عرضه کننده تجهیزات پزشکی و سوپرمارکت ها، ماسکهای غیراستاندارد که مورد تایید سازمان غذا و دارو و ستاد مقابله با کرونا نباشند، جمع آوری خواهند شد.
وی اضافه کرد: طبق اعلام سازمان غذا و دارو، منظور از ماسک استاندارد، ماسکهای تولید شده با ماشین و دارای پارچه ملت بلون (پارچه مخصوص بعنوان فیلتر که بین لایه درونی و بیرونی ماسک واقع شده) هستند که در غیر این صورت ماسک از واحد صنفی جمع آوری می شود.
رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به خودکفایی تولید ماسک اضافه کرد: با تولیدکنندگان و عرضه کنندگان ماسکهای غیر استاندارد برخورد خواهد شد.
نوده فراهانی با اشاره به ثبت مشخصات تولیدکنندگان استاندارد در سامانه جامع تجارت، اظهار داشت: عرضه کنندگان، باید ماسک را از سامانه جامع تجارت و از تولیدکنندگان مورد تایید خریداری و حتما فاکتور رسمی خرید دریافت نمایند.
وی اضافه کرد: از شروع هفته آتی بازرسان اصناف و صمت به سطح شهر و واحدهای عرضه کننده ماسک مراجعه خواهند کرد و در صورت مشاهده ماسک بدون استاندارد، آن کالا را جمع آوری و واحد متخلف را به تعزیرات معرفی خواهند کرد.
نان گران نشده است
رئیس اتاق اصناف تهران در ادامه درباب افزایش قیمت نان اظهار داشت: قیمت نان تغییری نیافته است و مردم در صورت گران فروشی تخلف را به سامانه ۱۲۴» اطلاع دهند تا توسط تعزیرات با نانوایی متخلف برخورد شود.
نوده فراهانی اضافه کرد: اتحادیه نانوایان تهران برای افزایش قیمت نان درخواستی داده و این درخواست فقط در حال پیگیری و بررسی است.
وی اضافه کرد: درخواست اتحادیه نانوایان تهران در کمیته کارشناسی بررسی می شود و در صورتیکه درصدی برای افزایش قیمت در نظر گرفته شود، در آن زمان قیمت نان ابلاغ می شود.
رئیس اتاق اصناف تهران اظهار داشت: بازرسان اتاق اصناف و سازمان صمت تهران به تخلفات نانوایی هایی که مبادرت به گرانفروشی می کنند رسیدگی و در صورت اثبات گرانفروشی مسئول آن واحد صنفی را برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند کرد.


منبع:

1399/10/14
01:14:48
0.0 / 5
1612
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گل چرم
گل چرم