نایب رئیس كانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی مطرح كرد

نهاده های ارسال نشده به شركت پشتیبانی امور دام می رود

نهاده های ارسال نشده به شركت پشتیبانی امور دام می رود

به گزارش گل چرم نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اظهار داشت: بین یک تا پنج درصد نهاده های خریداری شده مرغداران به هنگام تحویل بار به دستشان نمی رسید که با پیگیری وزارت جهاد کشاورزی مقرر شد مابه التفاوت نهاده ارسالی توسط واردکنندگان به شرکت پشتیبانی امور دام یا اتحادیه استانی تحویل داده شود تا مرغداران بتوانند از آنجا این مابه التفاوت را دریافت نمایند.حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه حدود یک هفته نهاده خریداری شده توسط مرغداران به صورت کامل به دستشان نمی رسید، اظهار نمود: به صورت مثال واحد مرغداری ۴۰تن دان مرغ خریداری می کرد ولی حدود ۳۸تن به دستش می رسید و بین یک تا پنج درصد نهاده ها ارسال نمی شد.

وی افزود: با پیگیری انجام شده و ورود وزارت جهاد کشاورزی مقرر شد ما به التفاوت نهاده ارسالی برای مرغداران توسط وارد کنندگان به شرکت پشتیبانی امور دام یا اتحادیه استانی تحویل داده شود و مرغداران بتوانند از آنجا این مابه التفاوت را دریافت نمایند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی خاطرنشان کرد: خوشبختانه این مشکل هم اکنون مرتفع و راه سودجویی هم بسته شده است. از مرغداران هم تقاضا داریم وجه مابه التفاوت نهاده ها که هنوز برایشان ارسال نشده را دریافت نکنند و منتظر دریافت خود نهاده باشند تا متضرر نشود.

به گفته وی بطور قطع نهاده ای که به دست مرغدار نرسد سر از بازار آزاد در می آورد.

اسدالله نژاد با اشاره به اینکه بیشتر از ۹۰ درصد نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغ گوشتی حل شده است، اظهار داشت: قبلا بایستی جوجه ریزی انجام می شد و سپس نهاده تخصیص می یافت که این مورد امری زمان بر بود و مرغدار باید تا دریافت نهاده با قیمت مصوب دولتی نهاده مورد نیاز خویش را از بازار آزاد تهیه می کرد. اما با تدابیر اندیشیده شده مرغدار می تواند بعد از دریافت مجوز از دامپزشکی برای جوجه ریزی با تایید جهاد کشاورزی استان سهمیه خویش را دریافت کند.

وی در انتها اظهار داشت: قیمت تمام شده مرغ زنده برای تولیدکنندگان به علت افزایش هزینه مولفه های تولید بالا رفته است؛ به صورتی که قیمت هر کیلو مرغ زنده برای مرغدار ۱۷ هزار و۷۰۰ تومان و قیمت مرغ گرم هم حدود ۲۳ تا ۲۴ هزارتومان تمام می شود.

منبع:

1399/10/20
20:18:14
0.0 / 5
1636
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم