تدوین بسته صادرات محصولات دانش بنیان از جانب صندوق نوآوری

تدوین بسته صادرات محصولات دانش بنیان از جانب صندوق نوآوری

به گزارش گل چرم معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از عرضه بسته صادرات محصولات دانش بنیان با چند خدمت متفاوت تا آخر سال از جانب این صندوق اطلاع داد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، دکتر سیاوش ملکی فر در نشست صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکتهای دانش بنیان برتر در حوزه نفت و گاز، از تدوین یک بسته صادراتی برای شرکتهای دانش بنیان تا آخر سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: شرکتهای بزرگتر نیازهای بزرگتر و متنوع تری دارند و صندوق هم تلاش دارد تا در عرضه تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان هیچ تبعیضی قائل نشود، بر این اساس شرکت ها را از آغاز تاسیس تا ورود آنها به بازار سرمایه، در مراحل مختلف با ابزارهای مختلف حمایت و همراهی می نماییم. در این راستا ابزارهای متناسبی هم بسته به نیاز شرکتهای دانش بنیان طراحی شده است، به صورتی که هم اکنون ۶۰ خدمت در سبد خدمات صندوق نوآوری قابل دسترس است.
ملکی فر افزود: این خدمات در حال ارزیابی برای بهبودی و صدمه شناسی است و با بازخوردهایی که از شرکتهای دانش بنیان دریافت می نماییم، علاوه بر اصلاح خدمات فعلی، خدمات جدیدی هم به فهرست خدمات ما اضافه خواهد شد. در جهت افزایش خدمات توسعه بازارهای بین المللی محصولات دانش بنیان در نظر داریم تا پیش از سال جدید یک بسته صادراتی با چند خدمت جذاب رونمایی نماییم. امسال بزرگترین پاویون خارجی شرکتهای دانش بنیان با حدود ۳۲ شرکت در نمایشگاه افغانستان برگزار گردید و تلاش داریم تا با گسترش روابط خارجی فرصت صادرات بیشتر را برای شرکتهای دانش بنیان فراهم نماییم. همینطور تا آخر سال جاری پایگاه صادراتی ایران در کنیا و ونزوئلا هم افتتاح می گردد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی به تاسیس دفتر پیگیری مشکلات شرکتهای دانش بنیان هم اشاره نمود و خاطرنشان کرد: با عنایت به مشکلاتی که شرکتهای دانش بنیان با نهادها و دستگاههای دیگر دارند، با تقاضای مکتوب از صندوق نوآوری و شکوفایی، دفتر مجازی پیگیری مشکلات شرکتهای دانش بنیان در قالب ضوابط، چالش های آنها را پیگیری می کند. شرکت ها می توانند از راه ایمیل info@inif.ir و یا شماره فاکس ۴۲۱۷۰۱۱۵ درخواست مکتوب خویش را برای پیگیری ارسال نمایند.
مهندس نوتاش، مدیر ارتباط با مشتریان صندوق نوآوری و شکوفایی هم در این جلسه از افزایش سقف ضمانت نامه های بانکی و حد اعتباری ضمانت نامه اطلاع داد و اظهار داشت: هفته گذشته سقف ضمانت نامه ها افزوده شده است و متقاضیان می توانند تقاضای خویش را از راه سامانه غزال در بخش درخواست ضمانت نامه ثبت کنند.
به قول وی، حد اعتباری ۲ تا ۳ هفته برای فرایند ارزیابی زمان می برد و برای ضمانت نامه های موردی برای قرارداد نیز، حداکثر ظرف ۴ تا ۵ روز ضمانت نامه صادر می شود.
بر مبنای اعلام روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، نوتاش در مورد تسهیلات همزمان توضیح داد که هر شرکت می تواند تا سقف ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات همزمان از صندوق نوآوری دریافت کند و اگر سقف پر شده باشد، نمی تواند از تسهیلات دیگری استفاده نماید. تسهیلات لیزینگ و سرمایه در گردش برای یک قرارداد و محصول به صورت همزمان داده نمی گردد که اگر تقاضای تسهیلات لیزینگ و سرمایه در گردش برای قراردادها و محصولات متفاوتی باشد، این کار امکانپذیر است.1399/10/22
13:44:14
0.0 / 5
1595
تگهای خبر: بازار , خدمات , صادرات , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گل چرم