مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام:

توزیع تخم مرغ با قیمت مصوب از امروز در تهران شروع می شود

توزیع تخم مرغ با قیمت مصوب از امروز در تهران شروع می شود

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اظهار داشت: طبق ابلاغیه روز گذشته وزیر جهاد کشاورزی، از امروز توزیع تخم مرغ در سطح شهر تهران باقیمت مصوب انجام می شود تا به آسانی در دسترس باشد.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدرضا طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در ارتباط با وظایف شرکت پشتیبانی امور دام گفت: شرکت پشتیبانی امور دام یک شرکت دولتی است که وظیفه خدمات دهی در حوزه تامین نهاده های دام و طیور را دارد.
وی اضافه کرد: بر طبق اساس نامه، این شرکت موظف است نهاده های مورد نیاز کشور را برمبنای تکالیف محول شده تامین و توزیع کند.
طلایی افزود: شرکت در سالهای گذشته، موظف به خرید نهاده از واردکنندگان این کالا بود اما از سه سال گذشته، بعنوان یک شرکت دولتی واردکننده نهاده دامی وارد بازارهای جهانی شد و مستقیماً نهاده را از شرکت های خارجی بزرگ خریداری کرد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در ارتباط با تامین ذخایر راهبردی کشور اشاره کرد: طبق تکالیف محول شده از جانب شورای امنیت ملی به این شرکت، در حوزه نهاده دام و طیور، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن ذرت، یک میلیون تن کنجاله سویا و ۷۰۰ هزار تن جو باید وارد و بعنوان ذخایر راهبردی ذخیره سازی شود.
وی اضافه کرد: ما موظف هستیم از ذخایر راهبردی در طول سال و تنها در وضعیت بحرانی کشور، توزیع انجام دهیم که برمبنای دستورالعمل های ابلاغی، سهم ما در بازار حدود ۲۰ درصد است.
طلایی با اشاره به اتفاقاتی که در سال ۹۹، در حوزه تامین ارز رخ داد، عنوان کرد: در ۴ ماه ابتدای سال روند توزیع ارز به نحوی بود که واردکنندگان نتوانستند نهاده را به میزان مورد نیاز وارد کشور کنند و به همین جهت ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام نقطه مثبتی در وزارت جهاد کشاورزی بود که به تولید گوشت، شیر و طیور کشور کمک کرد.
وی اضافه کرد: از شروع سال تا حالا حدود ۹۵۰ هزار تن کنجاله سویا، ۸۲۳ هزار تن ذرت و ۵۵۰ هزار تن جو را در دستور کار توزیع داشتیم؛ در یک ماه گذشته نیز به خاطر کمبود واردات جو، وزیر جهاد کشاورزی مجوز توزیع ۲۰۰ هزار تن جو را به این شرکت ابلاغ نمود که در دستور کار قرار گرفت.
وی تاکید کرد: هم اکنون، علاوه بر ذخایر، حدود یک میلیون تن ذرت، حدود ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا و حدود ۳۰۰ هزار تن جو خریداری، در حال حمل، در اسکله، در راه و در مبادی داریم.
تا اختتام سال، مشکلی در تامین نهاده دامی نداریم
طلایی با اشاره به عدم کمبود نهاده های دامی تا آخر سال اظهار داشت: با کوشش های انجام شده و حمایت های وزیر جهاد کشاورزی از این شرکت تا آخر سال نگرانی در بحث نهاده های دام، طیور و آبزیان نخواهیم داشت و به دنبال این هستیم که میزان نیاز ذخایر برای ۴ ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ را قبل از شروع سال جدید تامین نماییم.
وی اضافه کرد: خرید ۴ ماهه سال آینده انجام شده و اگر ارز آن تامین شود، قبل از شروع سال جدید، نهاده ها را در انبارها ذخیره خواهیم کرد تا در اوایل سال ۱۴۰۰ مشکلی در تامین نهاده ها نداشته باشیم.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به رفع اشکال کمبود کنجاله سویا در کشور اذعان کرد: از مهرماه در زمینهٔ گاو شیری، مرغ تخم گذار و مرغ گوشتی ۱۰۰ درصد نهاده ها را تامین کرده ایم و تا آخر سال هیچ مشکلی را در تامین کنجاله سویا نداریم.
تأمین نیاز بازار با ذخایر پشتیبانی امور دام
طلایی در ارتباط با خرید گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ از تولیدکنندگان بمنظور تامین ذخایر راهبردی کشور عنوان کرد: تکلیف شرکت پشتیبانی امور دام، تامین ۴۰ هزار تن گوشت قرمز و ۷۰ هزار تن گوشت سفید است که ما بیش از ۷۰ هزار تن گوشت سفید تامین کرده ایم و در وضعیت بحرانی مانند دو ماه گذشته از این ذخیره، حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن مرغ توزیع کرده ایم و هم اکنون هم به بخش هایی مانند سازمان زندان ها، بیمارستان ها و مجموعه نیروی انتظامی که جز تکالیف شرکت شمرده می شود، مرغ توزیع می نماییم و ذخایر ما بیش از ۲۰ هزار تن است.
وی اضافه کرد: برمبنای پیشنهاد شرکت پشتیبانی امور دام، نامه وزیر جهاد کشاورزی به معاون اول رئیس جمهور و تکلیف تنظیم بازار به این شرکت، ما برای افزایش جوجه ریزی با تولیدکنندگان قرارداد بستیم که موجب افزایش جوجه ریزی و به تبع آن افزایش مرغ در بازار شده و همین طور ذخایر شرکت از محل تولید داخل تامین شد.
تولید گوشت قرمز به شرط تامین نهاده
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در ارتباط با تامین گوشت قرمز توسط این شرکت اظهار داشت: شرکت پشتیبانی امور دام در سالهای گذشته وظیفه واردات گوشت قرمز را بر عهده داشت اما سیاست وزارت جهاد کشاورزی بر این است که تا حد ممکن از واردات جلوگیری کرده و از ظرفیت های تولید داخل استفاده گردد.
وی اضافه کرد: ما قرارداد تولید و تامین حدود ۲۰ هزار تن گوشت قرمز را با تولیدکنندگان داخلی بسته ایم و قول تامین نهاده مورد نیاز این واحدهای تولیدی را داده ایم.
طلایی با اشاره به مشکلات به وجود آمده به سبب عدم قیمت گذاری بموقع گوشت بیان کرد: اگر قیمت تمام شده دام در دامداری ها به ما ابلاغ شود، می توانیم به تامین ۱۰۰ درصدی نیاز کشور به گوشت قرمز از محل تولید داخل امیدوار باشیم، کما اینکه در ۵ ماه گذشته حدود ۵ هزار تن از محل تولید داخل، گوشت قرمز تامین شده است.
توزیع تخم مرغ تا رسیدن به قیمت مصوب تنظیم بازار
وی با اشاره به توزیع تخم مرغ در کشور اظهار داشت: در آبان ماه افزایش قیمتی را در زمینهٔ تخم مرغ شاهد بودیم که به دستور وزیر جهاد کشاورزی، توزیع گسترده آنرا در تمام شهرها انجام دادیم.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور افزود: از ۲۰ روز گذشته هم برمبنای وظیفه ای که وزارت جهاد کشاورزی برای ما تعیین کرد، محلی را در حکیمیه تهران پارس تهیه کرده و تخم مرغ را در آنجا توزیع می نماییم.
وی اضافه کرد: هم اکنون در سازمان میادین و فروشگاه هایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت به ما معرفی می کند، تخم مرغ را باقیمت مصوب توزیع می نماییم.
طلایی تاکید کرد: طبق ابلاغ روز گذشته وزیر جهاد کشاورزی، از امروز توزیع تخم مرغ در سطح شهر تهران باقیمت مصوب انجام می شود تا به آسانی در دسترس باشد.
وی بابیان این که باتوجه به توزیع تخم مرغ انتظار کاهش قیمت آنرا داشتیم، افزود: از آنجایی که قیمت گذاری در زمینهٔ تخم مرغ بسته بندی صورت نگرفته بود، تخم مرغ با قیمت های کاذب در مراکز خرید به فروش می رسید که با تکلیفی که داریم از امروز به شکل گسترده و به صورت مستقیم توزیع را انجام می دهیم و این توزیع تا رسیدن قیمت تخم مرغ به قیمت مصوب ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در ارتباط با قیمت مصوب تنظیم بازار برای تخم مرغ عنوان کرد: قیمت مصوب هم اکنون ۱۴ هزار تومان درب مرغداری است که با هزینه حمل توسط پشتیبانی باقیمت ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان به میادین سطح شهر عرضه می شود؛ همین طور هر کیلو تخم مرغ ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان توسط خرده فروشی ها توزیع خواهد شد و قیمت هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ در میادین هم حدود ۳۰ تا ۳۱ هزار تومان و قیمت در مراکز خرید تا ۳۳ هزار تومان خواهد بود.
عدم افزایش قیمت در بازار شب عید
طلایی، یکی از اشکالات شرکت پشتیبانی امور دام را تامین ارز دانست و اشاره کرد: این شرکت بعنوان یک پشتیبان برای تولیدکنندگان و ضریب اطمینان برای دولت بوده و باید ارز مورد نیاز آن بموقع تامین شود تا بتواند وظیفه خودرا به درستی انجام دهد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از تولیدکنندگان درخواست کرد: باتوجه به تامین شدن نهاده و عدم مشکل دراین زمینه، تولیدات خودرا باقیمت مصوب به بازار عرضه کنند تا بتوانیم دست دلالان را از بازار کوتاه نماییم.
وی تاکید کرد: برای ما بسیار حائز اهمیت می باشد که در شب عید افزایش قیمتی را در محصولات کشاورزی و دامی نداشته باشیم و تمام تلاش خودرا برای تنظیم بازار شب عید خواهیم کرد.

1399/10/22
15:18:40
0.0 / 5
1531
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
گل چرم