پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی كیتكونیوز

ریزش قیمت طلا به این زودی جبران نخواهد شد

ریزش قیمت طلا به این زودی جبران نخواهد شد

به گزارش گل چرم در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال استریت پیشبینی کردند ریزش قیمت طلا بعید است سریعا احیا شود.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، تحلیل گران به کیتکونیوز گفتند: طلا در انتها هفته در نتیجه ریزش بازارهای سهام که سبب وحشت بازارهای فلزات در معاملات روز جمعه داشت، فشار کاهشی شدیدی را تجربه نمود. به علاوه رشد شاخص دلار آمریکا اوضاع را برای طلا در کوتاه مدت دشوارتر کرد.

آدام بوتون، رئیس استراتژیست فارکس لایو اظهار نمود: بازار در حال وفق یافتن با نتایج تدابیر محرک مالی، نگرانیهای تورمی و بهبود ارزش دلار آمریکاست. مدتی طول خواهد کشید تا روند صعودی طلا باردیگر آغاز شود.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز اظهار نمود: با نزولی شدن بازارهای سهام، سرمایه گذاران به وحشت افتاده و دست به فروش زده اند. اگر روند رشد شاخص دلار و بازده اوراق خزانه ادامه پیدا کند، اونس طلا امکان دارد به پایین ۱۸۰۰ دلار سقوط کرده و تا سطح ۱۷۹۵ دلار عقب نشینی کند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان بازار، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۳۷.۵ درصد کاهش قیمت طلا را پیشبینی کرده و ۳۷.۵ درصد نظر خنثی داشتند و تنها ۲۵ درصد به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش بین بودند.

تحلیلگران همینطور به الگوی فنی اشاره کردند که نشانه احتمال کاهش بیشتر قیمتها در ایام آتی است.

برخلاف تحلیل گران، اکثریت سرمایه گذاران خرد که در نظرسنجی کیتکونیوز شرکت کردند، صعود قیمت طلا به سطح بالاتر را پیشبینی کردند. از ۱۷۰۱ نفری که در نظرسنجی سرمایه گذاران رای داند، ۵۴.۴ درصد افزایش قیمت و ۲۳.۷ درصد کاهش قیمت را پیشبینی کردند و ۲۱.۹ درصد نظری نداشتند.

طلا روز جمعه تحت تأثیر آمارهای اقتصاد کلان آمریکا و رشد ارزش دلار کاهش قابل ملاحظه ای پیدا کرد. بهای هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۲۱ دلار و ۵۰ سنت معادل ۱.۲ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۸۲۹ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۰.۳ درصد کاهش ثبت نمود.

مارک چندلر، مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز اظهار داشت: طلا تحت تأثیر دلار قویتر و عوامل فنی ضعیفتر نزولی شده و با متوقف شدن روند صعودی نیمه اول هفته، به پایین میانگین قیمت ۲۰۰ روزه رسیده است. اگر اونس طلا به پایین ۱۸۰۰ دلار سقوط کند، امکان دارد حمایت در نزدیکی ۱۷۶۵ دلار را امتحان کند و اگر این سطح حمایتی شکسته شود، محدوده قیمت ۱۶۹۰ تا ۱۷۰۰ دلار مورد توجه قرار می گیرد.

مایکل مور، موسسه وبسایت مور آنالیتیکس سفارش کرد سرمایه گذاران در معاملات هفته جاری به سطوح تکنیکال توجه نمایند.

پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکو متالز اظهار نمود: اگر هفته جاری سطح ۱۸۲۵ دلار شکسته شود، بازار به سطح ۱۸۰۰ دلار و سپس ۱۷۷۵ دلار متمرکز می شود. ایشان در ادامه اضافه کرد: با این وجود باآنکه نزول طلا به پایین سطح ۱۸۰۰ دلار در معاملات هفته جاری بعید است اما برای طلا سازنده خواهد بود. چشم انداز اقتصادی کوتاه مدت همچنان نگران کننده به نظر می آید و سبب می شود سرمایه گذاران به دنبال نقدینگی باشند. بازار صدمه پذیر است اما من انتظار دارم طلا سطح ۱۸۲۵ دلار را حفظ کند. زمانی که بایدن قدرت را تحویل بگیرد و تزریق پول آغاز شود، نسبت به بازارهای فلزات پرارزش بسیار خوش بین هستم.

بسیاری از کسانی که درباره روند قیمت طلا در هفته جاری نظر خنثی داشتند، انتظار دارند طلا بین محدوده ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ دلار بماند.

کسانی که نسبت به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری خوش بین هستند، کاهش قیمت روز جمعه را موقتی دانسته و بازده بالاتر اوراق خزانه را مشکل بزرگی برای این فلز پرارزش نمی دانند.
1399/10/27
18:46:50
0.0 / 5
2038
تگهای خبر: بازار , تجربه , سایت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
گل چرم