مدیر جهادكشاورزی شهرستان تبریز:

21 ویلا در شهرستان تبریز تخریب شد

21 ویلا در شهرستان تبریز تخریب شد

به گزارش گل چرم مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز اظهار داشت: ۲۱ ویلا در شهرستان تبریز تخریب شد و پنج هکتار به اراضی کشاورزی این شهرستان افزوده شد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، فرامرز افشانی عنوان کرد: با تخریب ۲۱ مورد تغییرکاربری غیرمجاز در اراضی سردرود و خلجان به باعث تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، ۵ هکتار دیگر از اراضی کشاورزی شهرستان تبریز آزاد شد.
وی، اظهار داشت: تغییرکاربری اراضی زراعی و باغی؛ خط قرمز جهادکشاورزی است و این نهاد با همکاری مرجع قضائی با متخلفان برخورد می کند.
افشانی ضمن اشاره به ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، افزود: مطابق این ماده قانونی هرگونه تغییر غیرمجاز کاربری در چارچوب ایجاد بنا، برداشتن یا افزایش شن و ماسه و سایر اقدامات به تشخیص وزارت جهادکشاورزی جرم است.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز اضافه کرد: طبق تبصره ۲ این ماده قانونی هم مأموران جهادکشاورزی موظف می باشند با حضور نماینده دادسرا یا دادگاه، نسبت به قلع و قمع بنا و مستحدثات اقدام و وضعیت زمین را به حالت اولیه برگردانند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: اراضی زراعی و باغ ها بعنوان بستر تأمین امنیت غذایی جامعه و بخشی از محیط زیست کشور از سرمایه های ملی جامعه است و برپایه آموزه های دینی، فرهنگ ایرانی- اسلامی و قوانین کشوری، حفاظت از این عرصه ها وظیفه ای همگانی و تخریب و نابودی زمین های کشاورزی امری ناپسند، غیرقانونی و خلاف مصالح جامعه است.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز با اشاره به اینکه اراضی کشاورزی بستر تولید غذای شهروندان است، تصریح کرد: برای حفظ اراضی کشاورزی و تأمین امنیت غذایی مردم این روند در طول سال با جدیت ادامه دارد و گامی برای حفظ قدرت تولید و هم مبارزه با سودجویان و زمین خواران است.


منبع:

1399/11/03
22:26:53
0.0 / 5
2174
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
گل چرم