پیشنهاد معاونت علمی ریاست جمهوری جهت راه اندازی مراكز نوآوری در كشورهای هدف

پیشنهاد معاونت علمی ریاست جمهوری جهت راه اندازی مراكز نوآوری در كشورهای هدف

به گزارش گل چرم معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ارائه پیشنهادی در زمینه تاسیس مراکز نوآوری ایران در قالب دیپلماسی فناوری در کشورهای هدف آگاهی داد و اظهار داشت: ساختمان قبلی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا که تخلیه شده بود به نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی و همین طور محلی برای آموزش شرکتها در آن کشور تبدیل شد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا دکتر سورنا ستاری در حاشیه افتتاح سه مرکز نوآوری، یک صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران و یک آزمایشگاه تخصصی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر اخیر خود به کشور کنیا و افتتاح مرکز نوآوری در این کشور، اظهار نمود: این معاونت درباب ایجاد بازارهای صادراتی شرکت های دانش بنیان به صورت جدی با وزارت امور خارجه در تعامل است و افتتاح مرکز نوآوری در کنیا الگوی بسیار خوبی برای دیگر کشورها دراین زمینه خواهد بود.
بگفته وی ساختمان قبلی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا که تخلیه شده بود، به نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی و همین طور محلی برای آموزش شرکتها در آن کشور تبدیل شد.
ستاری با اعلان اینکه تاسیس و توسعه مراکز خانه نوآوری و فناوری ایران برمبنای دیپلماسی فناوری در کشورهای مناسب صادرات ومحصولات دانش بنیان در دستور کار ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه است، از ارائه پیشنهادی در زمینه راه اندازی و تاسیس مراکز نوآوری و فناوری ایران در قالب دیپلماسی فناوری در کشورهای هدف آگاهی داد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به حرکت جدیدی که برای توسعه مراکز نوآوری و ایجاد شرکت های دانش بنیان در دانشگاه ها به وجود آمده است، اضافه کرد: این اقدامات به درآمدزایی دانشگاه ها کمک بسیاری خواهدنمود و دانشگاه ها از این طریق می توانند منابع مالی مورد نیاز خودرا تامین کنند.
وی اشاره کرد: این اقدامات می تواند به یک فرهنگ عمومی در امتداد پشتیبانی از ساخت داخلی، تولید فناوری و نزدیکی دانشگاه به مردم و تاثیرگذاری دانشگاه در جامعه تبدیل گردد که سیاست اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز بشمار می رود.
احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر نیز در این مراسم در جمع خبرنگاران از فعالیت ۲۹۸ شرکت دانش بنیان در این دانشگاه آگاهی داد و اشاره کرد: تا اختتام اردیبهشت ۱۴۰۰ دومین برج فناوری دانشگاه نیز با حمایت معاونت علمی راه اندازی می شود.
وی افزود: در برج فناوری ابن سینا فارغ التحصیلان و شرکت های بیرون از دانشگاه فعالیت دارند و به دنبال این بودیم که دانشجویان و اساتید داخل دانشگاه نیز در زمینه نوآوری و فناوری فعالیت بیشتری داشته باشند که برنامه ریزی کردیم تا در هر دانشکده مرکز نوآوری راه اندازی شود.
وی با تاکید بر اینکه امسال تعداد قراردادهای صنعتی این دانشگاه نسبت به سال قبل ۴ برابر شده است، اظهار داشت: این امر نشان میدهد ما با موفقیت به سمت دانشگاه نسل سوم و تاثیرگذاری در گردش اقتصادی کشور حرکت کرده ایم.
منبع:

1399/11/12
21:02:08
0.0 / 5
1412
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گل چرم