معاون وزیر جهاد اعلام كرد:

نظارت ناكافی علت گرانی تخم مرغ

نظارت ناكافی علت گرانی تخم مرغ

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: قیمت فعلی تخم مرغ در بازار قابل قبول نیست و هیچ توجیهی ندارد و مهم ترین عامل این گرانی نظارت ناکافی است.به گزارش گل چرم به نقل از صداوسیما؛ مرتضی رضایی ضمن اشاره به اینکه برنامه ریزی برای تولید تخم مرغ از ماه ها قبل انجام شده و هیچ مشکلی در تأمین و جوجه ریزی وجود ندارد، اضافه کرد: در ماه تا ۹۰ هزار تن تولید تخم مرغ داریم و نهاده های مورد نیاز مرغداران همچون کنجاله سویا و ذرت هم به صورت کامل تأمین شده و حتی تا آخر سال هم برای این مورد پیشبینی های لازم صورت گرفته و مشکلی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: هرچند در شش ماهه دوم سال مصرف تخم مرغ بالا می رود، ولی پیشبینی های لازم برای این مورد انجام شده و مشکلی از این بابت هم وجود ندارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: پس از اینکه قیمت هر شانه تخم مرغ بین ۳۲ تا ۳۵ هزار تومان تعیین شد، علیرغم اینکه این قیمت در میادین میوه و تره بار رعایت شد، ولی در خرده فروشی ها قیمت ها بالاتر است.
رضایی اظهار داشت: به دنبال آن، قیمت این محصول در درب مرغداری ها هم بالا رفت و در نهایت گران فروشی به عمده فروشی ها هم رسید.
رضایی اضافه کرد: این افزایش قیمت ها قابل قبول نیستند و باید با متخلفین برخورد شود.
وی اظهار داشت: مشکل در توزیع تخم مرغ است و در تولید هیچ مشکلی وجود ندارد، چون که نهاده ها با ارز دولتی تأمین و در اختیار مرغداران قرار می گیرند،، ولی به علت نبود نظارت کافی، تخم مرغ با قیمت مصوب به دست مردم نمی رسد.
رضایی از مسئولین ستاد تنظیم بازار خواست به مبحث توزیع تخم مرغ ورود کنند و رویه مشخصی برای توزیع این محصول در خرده فروشی ها در نظر بگیرند و همینطور نظارت بر بازار را بیشتر کنند.
رضایی اظهار داشت: هم اکنون برای رسیدن تخم مرغ به دست خرده فروشی ها نظام توزیع مشخصی وجود ندارد و همین مبحث باعث افزایش قیمت است که باید به آن رسیدگی شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی همینطور از مردم خواست گزارش گران فروشی را به مراجع ذیربط بدهند و خرده فروشان هم اگر تخم مرغ گران به دستشان می رسد این مورد را به نهادهای نظارتی گزارش کنند.
وی ضمن اشاره به مبحث قاچاق تخم مرغ اضافه کرد: در حالیکه صادرات تخم مرغ برای تأمین نیاز داخلی و کنترل قیمت، ممنوع اعلام شده، اما مبحث قاچاق تخم مرغ وجود دارد و کشورهای همسایه دو تا دو و نیم برابر قیمت داخل برای خرید تخم مرغ پرداخت می کنند که مسؤلان ذیربط باید به این مساله رسیدگی کنند.
رضایی همینطور با اشاره به اینکه با بسته بندی تخم مرغ مخالفتی نداریم، اظهار داشت: ما به التفاوت قیمت بسته بندی تخم مرغ نباید از جیب مصرف کننده برود و بسته بندی ها باید قیمت گذاری در حد استاندارد داشته باشند و فاصله قیمتی یک و نیم برابری تخم مرغ بسته بندی با فله قابل قبول نیست.

1399/11/13
00:07:12
0.0 / 5
1411
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان گل چرم
گل چرم