طی ۱۰ ماهه سال جاری محقق شد

رشد تولید ۷ محصول از ۱۱ محصول منتخب معدنی

رشد تولید ۷ محصول از ۱۱ محصول منتخب معدنی

به گزارش گل چرم طبق آخرین آمار عرضه شده از جانب وزارت صمت، از آغاز سالجاری تا آخر دی ماه، از بین ۱۱ محصول منتخب معدنی، هفت محصول رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است که طی آن شمش آلومینیوم خالص با رشد ۵۱.۲ درصدی، همچون روال چند ماهه اخیر، بیشترین میزان افزایش تولید را به خود مختص کرده است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بر این اساس از ۱۱ محصول منتخب معدنی مورد بررسی قرار گرفته در این گزارش، طی ۱۰ ماه نخست سالجاری، تولید شمش آلومینیوم خالص با بیشترین میزان رشد و بعد از آن به ترتیب کاتد مس، سیمان، محصولات فولادی، فولاد خام، شیشه جام و کنسانتره زغالسنگ میزان تولیدشان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است. این در شرایطی است که آلومینا، چینی بهداشتی، ظروف شیشه ای و ظروف چینی کاهش تولید را طی این مدت نسبت به ۱۰ ماهه نخست سال قبل تجربه کرده اند.
طبق آمار، همانطور که اشاره شد شمش آلومینیوم خالص در مدت مذکور بیشترین درصد رشد را به خود مختص کرده است. در ۱۰ ماهه سالجاری این محصول معدنی به میزان ۳۴۷ هزار و ۶۰۰ تن ساخته شده است که نسبت به ۲۲۹ هزار و ۹۰۰ تن ساخته شده در مدت مشابه سال گذشته، رشد ۵۱.۲ درصدی داشته است.
پس از آن کاتد مس با ۱۵.۱ درصد افزایش تولید نسبت به ۱۰ ماه ابتدایی سال قبل و سیمان با افزایش ۱۲.۷ درصدی قرار گرفته اند. طی ۱۰ ماه نخست سال قبل ۲۰۸ هزار و ۴۰۰ تن کاتد مس و ۵۱ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۲۰۰ تن سیمان ساخته شده بود. میزان تولید این دو محصول منتخب معدنی در مدت مشابه سالجاری به ترتیب به ۲۳۹ هزار و ۷۰۰ تن و ۵۷ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۸۰۰ تن رسیده است.
محصولات فولادی و فولاد خام هم هر یک به ترتیب ۷.۳ درصد و ۶.۹ درصد رشد تولید را در مجموع ۱۰ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده اند.
در مدت مذکور سالجاری ۲۰ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۶۰۰ تن محصولات فولادی و ۲۳ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۳۰۰ تن فولاد خام ساخته شده است؛ این در شرایطی است که از آغاز سال ۹۸ تا آخر دیماه آن، ۱۹ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۲۰۰ تن محصولات فولادی و ۲۲ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۴۰۰ تن فولاد خام به تولید رسیده بود.
همچنین شیشه جام با ۰.۷ درصد رشد و کنسانتره زغالسنگ با ۰.۵ درصد رشد تولید در ۱۰ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده اند. از آغاز سالجاری تا آخر دی ماه، ۹۶۱ هزار و ۶۰۰ تن شیشه جام و یک میلیون و ۳۷۸ هزار و ۹۰۰ تن کنسانتره زغالسنگ ساخته شده است؛ در مدت مشابه سال قبل میزان تولید به ترتیب ۹۵۴ هزار و ۵۰۰ تن برای شیشه جام و یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۴۰۰ تن برای کنسانتره زغالسنگ ثبت شده است.
در مقابل اما در مدت مورد بررسی این گزارش برای سالجاری، ظروف شیشه ای یک درصد درصد، آلومینا ۰.۷ درصد، چینی بهداشتی ۰.۸ درصد و ظروف چینی ۱۰.۶ درصد کاهش تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده اند.
در ۱۰ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید ظروف چینی بیشترین آمار کاهش تولید را به خود مختص کرده است. از آغاز سالجاری تا آخر دیماه ۴۴ هزار و ۳۰۰ تن ظروف چینی ساخته شده است که نسبت به ۴۹ هزار و ۵۰۰ تن ساخته شده در ۱۰ ماه نخست سال گذشته، ۱۰.۶ درصد کاهش تولید داشته است.
پس از آن چینی بهداشتی و آلومینا هم در مدت مذکور سالجاری به ترتیب ۹۷ هزار و ۱۰۰ تن و ۱۹۲ هزار تن ساخته شده اند که نسبت به ۹۷ هزار و ۹۰۰ تن و ۱۹۳ هزار و ۳۰۰ تن ساخته شده در ۱۰ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ با افت تولید رو به رو شده اند.
همچنین ظروف شیشه ای هم با افت یک درصدی از ۵۹۸ هزار و ۹۰۰ تن ساخته شده در مجموع ۱۰ ماهه سال قبل به ۵۹۳ هزار و ۶۰۰ تن در مدت مذکور سالجاری رسیده است.1399/11/24
23:29:52
0.0 / 5
1673
تگهای خبر: تجربه , تولید , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
گل چرم