معاون حجتی در پاسخ به مهر:

نیازی به واردات شیرخشك نداریم، ممنوعیت صادرات باید لغو شود

نیازی به واردات شیرخشك نداریم، ممنوعیت صادرات باید لغو شود

گل چرم: معاون وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه نیازی به واردات شیرخشك به كشور نداریم، اظهار داشت: ما یك میلیون تن شیرخام مازاد داریم و ممنوعیت صادرات شیرخشك باید لغو شود.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، مرتضی رضایی در مراسم روز ملی دامپزشكی در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت تصمیمات دریافت شده در زمینه واردات شیرخشك به كشور تصریح كرد: این مسئله هنوز نهایی نشده و هیچ نیازی هم به واردات این محصول به كشور وجود ندارد.
معاون وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه كارخانجات لبنی ادعا می كنند تولید شیر در كشور بین ۲۰ تا ۲۵ درصد كاهش پیدا كرده است، اظهار داشت: چنین مسئله ای صحت ندارد بلكه تعداد خریداران افزایش پیدا كرده و همین امر سبب شده ورودی شیر كارخانجات كاهش پیدا كند.
وی اضافه كرد: بعنوان مثال اگر در گذشته ۲۰ كارخانه اصلی، شیر را از دامداران خریداری می كردند، هم اكنون تعداد این كارخانجات به ۴۰ مورد افزایش پیدا كرده و این گونه نیست كه همه این شیر، جذب واحدهای تولید شیرخشك شود.
رضایی با تاكید بر اینكه شیرخام به اندازه كافی در كشور وجود دارد و نیازی به واردات شیرخشك نداریم، خاطرنشان كرد: هم اكنون كارخانجات لبنی، شیرخام را به قیمت مصوب از دامداران خریداری می كنند.
معاون وزیر جهاد كشاورزی در مورد اینكه گفته می گردد مقرر است طی دو هفته آینده درباره واردات یا عدم واردات شیرخشك به كشور تصمیم گیری شود، اظهار داشت: این مسئله همین روزها تعیین تكلیف خواهد شد.
وی در پاسخ به پرسش دیگر مهر درباره پیگیری های وزارت جهاد كشاورزی برای لغو ممنوعیت صادرات شیرخشك تصریح كرد: این ممنوعیت صادرات باید برطرف شود. ما یك میلیون تن شیر اضافه داریم كه این محصول مازاد باید در قالب های مختلف همچون شیرخشك از كشور صادر شود.

1397/07/15
23:32:20
0.0 / 5
5952
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم