معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان:

احیای برند فرش لری ضروریست

احیای برند فرش لری ضروریست

به گزارش گل چرم لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان اظهار داشت: خوشه فرش دستباف استان با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود و با تاکید بر هنر اصیل قادر به احیای برند فرش لری خواهد بود.


اسد عبدالهی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: شناسایی و معرفی امکانات و استعدادهای موجود در مناطق و بخش های مختلف اقتصادی که بتواند جایگزین درآمدهای نفتی شود از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.
وی افزود: در بیشتر مناطق صنایع دستی به علت مزیت های نسبی فوق العاده و وفور مواد اولیه مورد نیاز آن در داخل کشور، عدم سرمایه گذاری زیاد و تکنولوژی پیچیده وارداتی، پایین بودن هزینه سرانه آموزش، ایجاد اشتغال و... بعنوان یکی از محورهای استراتژی صادرات غیرنفتی تلقی می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان اظهار داشت: بعنوان مثال هنر فرش بافی یکی از موارد صنایع دستی بوده که از دیرباز مورد توجه همگان بوده است و امروز هم در همه استان ها شاهد بافت آن با طرح ها و در رنگ های مختلف هستیم.
عبدالهی بیان نمود: هنر فرش بافی بازتابی از فرهنگ و هنر یک قوم و ملت به حساب می آید که باید مورد اهتمام ویژه مسئولین قرار گیرد.
وی اظهار داشت: خیلی از بافندگان طرح ها و نقش های مختص استان و مناطق خویش را بکار می برند و لرستان هم سابقه طولانی در تولید فرش دستباف داشته است چنانکه مفرغ های کشف شده که بسیار به وسایل فرش بافی شبیه بوده گواه بر این مورد است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: بطور قطع خوشه فرش دستباف لرستان با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود و با تاکید بر هنر اصیل فرش لری قادر به احیای برند آن خواهد بود.
عبدالهی افزود: ارتقای مهارت نیروی انسانی، بالابردن کیفیت محصول، تولید و تأمین مواد اولیه، به روز رسانی طرح های فرش لری مطابق با سلایق بازارهای هدف و... همچون اهداف خوشه فرش لری است که امید می رود این صنعت کهن بتواند در بازارهای داخلی و خارجی جایگاه اصلی خویش را پیدا کند.
وی تصریح کرد: برای رسیدن به توسعه فرش لرستان خوشه فرش از سال ۹۷ کار خویش را شروع کرده تا با تاکید بر همکاری تولیدکنندگان این صنعت، شرکت شهرک ها و سازمان صمت و... گامی موثر در رونق این صنعت بردارند.
منبع:

1399/12/06
13:52:50
0.0 / 5
1550
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گل چرم