تفاهم نامه سه جانبه توسعه صنعت میگو و ماهیان خاویاری منعقد شد

تفاهم نامه سه جانبه توسعه صنعت میگو و ماهیان خاویاری منعقد شد

گل چرم: تفاهم نامه سه جانبه توسعه صنعت میگو و ماهیان خاویاری بین سازمان شیلات ایران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری گلستان به امضا رسید.


به گزارش گل چرم به نقل از سازمان شیلات ایران، در حاشیه سفر یک روزه معاون اول رئیس جمهور و تعدادی از وزرا و مسئولین کشوری همچون رئیس سازمان شیلات ایران به استان گلستان، این تفاهم نامه سه جانبه با تخصیص ۱۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه صنعت میگو و ماهیان خاویاری در جلسه ستاد مقاومتی استان گلستان، به امضای طرفین رسید.
مدیر کل شیلات گلستان در این خصوص اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف توسعه اشتغال پایدار و افزایش تاب آوری اقتصادی با بهره گیری از ظرفیت های طبیعی، اقتصادی و اجتماعی استان گلستان و ایجاد مزیت های اختصاصی در رسته فعالیت شیلات و آبزیان، منعقد شده است.
مهندس سید جواد قدس علوی اضافه کرد: بر طبق این تفاهم نامه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به اختصاص مبلغ ۴، ۰۰۰ میلیارد ریال از منابع در اختیار به توسعه صنعت میگو و پرورش ماهیان خاویاری در منطقه گمیشان، بوسیله روش تامین مالی مبتنی بر قرارداد و سایرمنابع متعهد شده است.
به گفته وی، همین طور پشتیبانی از توسعه مزارع پرورش میگو، توسعه زنجیره ارزش میگو و تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری در استان گلستان در همکاری با سازمان شیلات کشور، پشتیبانی از توانمندسازی، تقویت و توسعه تعاونی های آبزی پروری در همکاری با سازمان شیلات و همکاری در آموزش مهارتی مورد نیاز در طرح توسعه صنعت آبزیان منطقه گمیشان، از دیگر تعهدات وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در این تفاهم نامه است.
قدس علوی با اشاره به وظایف سازمان شیلات ایران نیز در این تفاهم نامه اشاره کرد: برمبنای بندهایی از این تفاهم نامه سازمان شیلات ایران نیز به ایجاد بستر همکاری نزدیک با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بمنظور شکل گیری نظام توسعه، زنجیره ارزش و ایجاد امکان تامین مالی مبتنی بر قرارداد در پروژه توسعه صنعتی آبزیان منطقه گمیشان متعهد شده است.
وی اظهار داشت: همین طور سازمان شیلات ایران درباب تکمیل امر تامین منابع به میزان ۶، ۰۰۰ میلیارد ریال بمنظور اجرائی شدن ایجاد و توسعه صنعت آبزیان منطقه گمیشان نیز همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.
مدیر کل شیلات گلستان، پشتیبانی از تشکیل، گسترش و توسعه کارهای تعاونی ها در حوزه پرورش آبزیان، پشتیبانی از تشکیل و توسعه تعاونی هایی که در زمینه های صادرات، بازاریابی، برندسازی و بسته بندی آبزیان فعالیت می نمایند و ایجاد نهاد آموزش نیروی انسانی ماهر و متخصص در عرصه تولید و فرآوری و توسعه بازار محصولات را از دیگر تعهدات سازمان شیلات ایران در این تفاهم نامه سه جانبه دانست.
قدس علوی در آخر از استانداری گلستان بعنوان طرف سوم این تفاهم نامه یاد کرد و اذعان داشت: استانداری گلستان نیز با امضای این تفاهم نامه حمایت خودرا از توسعه صنعت میگو و ماهیان خاویاری استان اظهار داشت و متعهد شد در زمینه تکمیل منابع به میزان ۶، ۰۰۰ میلیارد ریال با همکاری سازمان شیلات ایران، مشارکت نماید و با همکاری دیگر دستگاه های اجرائی ذیربط در اجرای این تفاهم نامه اهتمام ویژه ای را به عمل آورد.


منبع:

1399/12/11
15:03:18
0.0 / 5
1379
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گل چرم