معاون وزیر صمت مطرح كرد:

ایران جز ۱۰ كشور برتر دنیا در تولید فولاد

ایران جز ۱۰ كشور برتر دنیا در تولید فولاد

به گزارش گل چرم لرستان معاون وزیر صمت اظهار داشت: علی الرغم اینکه بحث کرونا بود کل صنعت دنیا با رکورد روبرو شده بود تولید فولاد ایران افزوده شده و ما جز ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه تولید فولاد هستیم.


علیرضا شهیدی امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان صمت لرستان، اظهار نمود: شرایط سختی در کشور حاکم است و جذاب از تحریم ها کرونا هم عامل پس رفت اقتصاد کشور شده است.
وی افزود: با تدابیری که انجام شد و نظارت خوب مقام معظم رهبری و در کنار آن ریاست جمهور و وزیر صمت، نتیجه این شد ک بسیاری از کارخانه هایی که تعطیل شده بودند باردیگر به چرخه تولید بازگشتند.
شهیدی اضافه کرد: آمارهای بخش صنعت شاهد آمارهای خوبی هستیم، در بخش لوازم خانگی با خروج دو برند مطرح از بازار کشور با مشکلاتی مواجه شدیم که کارخانه های داخلی با تولیدات خود توانستند این کمبود را جبران کنند.
این مسئول اشاره کرد: هم اکنون ما مقداری با کمبود منابع در سطح کشور مواجه هستیم، نفت حدود ۲۰ درصد سالهای نرمال صادر می شود، یعنی می شود گفت صادرات نفت نداریم و بهای آنچه صادر شده به سختی وارد کشور می شود.
وی ادامه داد: بنظر می رسد در کشور در بحث مدیریت منابع مالی نظم خوبی داشتیم و کشور دارد از شلختگی هایی که وجود داشت فاصله می گیرد.
شهیدی اشاره کرد: در بحث صادرات علی الرغم تمام محدودیت هایی که وجود دارد شاهد می باشیم که مجموع صادرات و واردات ما بالاتر از ۶۰ میلیارد دلار است.
معاون وزیر صمت اضافه کرد: ما توانستیم در کنار سایر بخش ها در معاونت های معدنی پیشرفت های خوبی داشته باشیم، علی الرغم اینکه بحث کرونا بود کل صنعت دنیا با رکورد روبه رو شده بود تولید فولاد ایران بالا رفته و ما جز ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه تولید فولاد هستیم.
وی افزود: حدود ۳۱ میلیون تُن فولاد تولید می نماییم که در وضعیت فعلی نیاز به ۹۰ میلیون تُن سنگ آهن داریم و باتوجه به سیاست گذاری های انجام شده در بخش فولاد، تصمیم گیری شده در افق ۱۴۰۴ حدود ۵۵ میلیون تُن تولید فولاد داشته باشیم که به ۱۶۵ میلیون تُن سنگ آهن نیاز دارد.
شهیدی اضافه کرد: لرستان در دو پهنه ساختاری زمین شناسی قرار گرفته که مزیت ها و معایبی دارد.
منبع:

1399/12/14
23:00:20
0.0 / 5
1498
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم