زنبورداران كشور، شناسنامه زنبورداری دریافت نمودند

زنبورداران كشور، شناسنامه زنبورداری دریافت نمودند

به گزارش گل چرم یک مقام مسئول اظهار داشت: اغلب زنبوردارانی که در سرشماری سال ۱۳۹۸ شرکت کرده اند، دفترچه یا شناسنامه زنبورداری خویش را دریافت کرده اند.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مجری طرح توسعه زنبورداری با بیان این مطلب به خبرنگار ما اظهار داشت: افرادی که در سرشماری سال ۱۳۹۸ شرکت کرده اند، چنانچه دفترچه زنبورداری نگرفته اند، می توانند با هماهنگی معاونت بهبود تولیدات دامی و اتحادیه زنبورداران استان و مطابق دستورالعمل صدور شناسنامه زنبورداری و ضوابط اعلام شده برای دریافت دفترچه زنبورداری اقدام نمایند.
حسین اکبرپور اضافه کرد: این دفترچه بعنوان اوراق بهادار به حساب می آید و قابلیت های مختلفی همچون دریافت تسهیلات بانکی را دارد.
وی عنوان کرد: طبق آخرین سرشماری که در سال ۱۳۹۸ انجام شد، تعداد ۹۸ هزار زنبورستان در کشور داریم که در مجموع ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار کلنی زنبورعسل دارند.
اکبرپور اظهار داشت: بر طبق این سرشماری حدود ۱۴۸ هزار نفر به صورت مستقیم در حوزه زنبورداری مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: به علت شیوع ویروس کرونا، سرشماری سال ۱۳۹۹ انجام نشده است و گزارش های استان ها از جمعیت آماری زنبورداران و تولید محصولات آنان، بر مبنای خود اظهاری می باشد.
مجری طرح توسعه زنبورداری درباره سرمایه مورد نیاز راه اندازی یک زنبورستان اذعان داشت: حداقل تعداد کلنی زنبورعسل برای صدور دفترچه زنبورداری ۴۰ کلنی بوده و برای ایجاد یک زنبورستان با ۴۰ کلنی حدود ۸۰ میلیون تومان سرمایه نیاز است.
وی افزود: مجموع هزینه سرمایه گذاری به ازای هر کلنی زنبورعسل شامل هزینه خرید کندو و تجهیزات زنبورداری و سرمایه در گردش موردنیاز برای یک دوره یک ساله حدود دو میلیون تومان برآورد می شود.


منبع:

1399/12/26
20:39:09
0.0 / 5
1936
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم