رئیس سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی:

نباید به بخش كشاورزی با دید حمایتی نگاه شود

نباید به بخش كشاورزی با دید حمایتی نگاه شود

به گزارش گل چرم رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی بابیان اینکه نباید به بخش کشاورزی با دید حمایتی نگاه کردگفت: اعتبارات زمانی برای پروژه تعریف می شود که نتیجه مطلوب در طرح پایلوت بدست آمده باشد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، اکبر فتحی در جلسه بررسی اعتبارات مدیریت حفظ نباتات سازمان عنوان کرد: باید طرح های پایلوت چندین سال کار شود و به نتایج مطلوب و سود دهی برسد تا کشاورزان نسبت به انجام طرح رغبت داشته باشند و اعتبارات زمانی برای پروژه ها تعریف می شود که نتیجه مطلوب در طرح پایلوت به دست آمده باشد.
وی اضافه کرد: به جهت اینکه یک طرح کشاورزی مورد حمایت کشاورزان شده و تشویق به انجام پروژه شوند، باید هزینه زیادی گذاشته شود اما اگر این هزینه سبب افزایش عملکرد در واحد سطح شود و کشاورز به عینه افزایش بهره وری را مشاهده کند، مسلماً این طرح مورد استقبال همه کشاورزان قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به وظایف حوزه ترویج کشاورزی اشاره نمود و اضافه کرد: باید پیش از اینکه دیگران در ارتباط با عملکرد این حوزه قضاوت کنند، خودمان به بررسی کارکردمان اقدام نماییم.
وی تصریح کرد: همواره بررسی عملکرد خود سبب مشخص شدن نقاط ضعف و برنامه ریزی برای حل نقاط ضعف بوده و این می تواند سبب حل مشکلات و چالش هایی شود که در آینده با آن مواجه خواهیم بود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: نباید به بخش کشاورزی با دید حمایتی نگریسته شود، چون که در این صورت پیشرفتی حاصل نخواهد شد و باید بخش کشاورزی را یکی از حوزه های اقتصادی دانسته و برای افزایش درآمد حوزه های دیگر و زیر مجموعه بخش کشاورزی را هماهنگ کرد.
فتحی به عوامل از بین برنده محصولات کشاورزی از راه سن گندم اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از این عوامل، وجود مزارع رها شده است و طبیعتاً بخش حفظ نباتات برای رفع این مشکل باید چاره اندیشی کند.
وی اضافه کرد: مهم ترین بستر برای بهبود شرایط و ایجاد اعتبار برای مبارزه با آفت ها استفاده از طرح جهش تولید است که متأسفانه به علت عدم توجه و کم کاری برخی افراد این فرصت ها در حال از دست رفتن است.
فتحی به طرح جهش تولید اشاره نمود و افزایش عملکرد در واحد سطح را یکی از مؤلفه های آن دانست و اظهار داشت: برای افزایش عملکرد در واحد سطح باید به بهنژادی که همان اصلاح رقم بذر، بهزراعی و البته مبارزه با انواع بیماری ها، امراض و علف های هرز و … می باشد، توجه کرد.


منبع:

1400/01/06
02:28:23
5.0 / 5
1538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گل چرم