چرا مردم از میوه های تنظیم بازار عید امسال استقبال نكردند؟

چرا مردم از میوه های تنظیم بازار عید امسال استقبال نكردند؟

خوزستان رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز اظهار داشت: امسال به این علت که حتی قیمت میوه های تنظیم بازاری بالا بود، استقبالی از طرف مردم برای خرید این میوه ها وجود نداشت؛ میوه های تنظیم بازار نسبت به سال قبل قیمت بسیار بیشتری داشتند و امسال قیمت میوه تنظیم بازار تفاوت آن چنانی با میوه بازار آزاد نداشت.عبدالرضا جمالی پور در گفت و گو با ایسنا درباب وضعیت بازار میوه در اهواز در تعطیلات عید نوروز، اظهار نمود: میدان میوه و تره بار اهواز از ۲۹ اسفندماه تا ۲ فروردین ماه تعطیل بوده است و بار میوه به اهواز وارد نشد و هنوز نیز بازارها فعال نشده اند.

وی اظهار داشت: هم اکنون در بازار میوه، قیمت موز افت شدیدی داشته است و قیمت آن در میدان تره بار اهواز به هر کیلوگرم ۳۰ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار، خرما و حلوافروشی اهواز با اشاره به اینکه هر ساله اوج فروش میوه شب عید از ۲۷ تا ۲۹ اسفندماه است، اشاره کرد: در تعطیلات نوروزی امسال، قیمت میوه در بازار افزایش نداشته است و هنوز میوه های لوکس و درجه یک به بازار نرسیده است. فصل میوه های زمستانی نیز به پایان رسیده است و میوه های موجود در بازار، سردخانه ای هستند.

جمالی پور درباب قیمت میوه ها اضافه کرد: افزایش یا کاهش قیمت میوه ها در بازار، بستگی به عرضه از طرف سردخانه ها دارد که میزان عرضه و قیمت آنها چقدر باشد.

وی درباب عدم استقبال مردم از خرید میوه های تنظیم بازار اظهار داشت: امسال به این علت که حتی قیمت میوه های تنظیم بازاری بالا بود، استقبالی از طرف مردم برای خرید این میوه ها وجود نداشت؛ میوه های تنظیم بازار نسبت به سال قبل قیمت بسیار بیشتری داشتند و امسال قیمت میوه تنظیم بازار تفاوت آن چنانی با میوه بازار آزاد نداشت.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار، خرما و حلوا فروشی اهواز با اشاره به قیمت میوه ها در میدان و بازار اهواز اضافه کرد: هر کیلوگرم موز در میدان تره بار ۳۰ هزار تومان و در بازار ۳۹ هزار تومان، خیار در میدان تره بار ۷ هزار تومان و در بازار ۹ هزار تومان، نارنگی در میدان تره بار ۲۰ هزار تومان و در بازار ۲۶ هزار تومان، پیاز در میدان تره بار ۳ هزار تومان و در بازار ۴ تا ۵ هزار تومان، گوجه در میدان تره بار ۴ هزار تومان و در بازار ۵ هزار تومان، بادمجان در میدان تره بار ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و در بازار ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زرد در میدان تره بار ۱۳ هزار تومان و در بازار ۱۷ هزار تومان، سیب قرمز در میدان تره بار ۱۱ هزار تومان و در بازار ۱۴ هزار تومان، پرتقال درجه یک ممتاز شمال در میدان تره بار ۱۴ هزار تومان و در بازار ۱۸ هزارتومان، پرتقال والنسیا در میدان تره بار ۲۰ هزار تومان و در بازار ۲۶ هزار تومان و توت فرنگی نیز در میدان تره بار ۳۵ هزار تومان و در بازار ۴۰ هزار تومان قیمت دارد.
1400/01/08
11:58:04
5.0 / 5
1573
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
گل چرم