اعلام برنامه تولید خودرو در سال ۱۴۰۰

اعلام برنامه تولید خودرو در سال ۱۴۰۰

معاون وزیر صمت می گوید در سال قبل حدود یک میلیون دستگاه خودرو تولید شده که رشد 21 درصدی نسبت به سال 1398 داشته است. وی همین طور برنامه امسال وزارت صمت را تولید یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو اعلام نمود که یک میلیون و 100 هزار دستگاه از آن در دو خودروساز اصلی و 150 هزار دستگاه در شرکت های بخش خصوصی تولید خواهد شد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، امروز (پنجشنبه) محسن صالحی نیا، معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) در مراسم مراسم بهره برداری از پنج طرح ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در یک منطقه راهبردی نزدیک به پایتخت با زمینه فعالیت صنعتی و تجاری توسط هیئت وزیران در سال ۱۳۹۴ تصویب و سازمان ایدرو بعنوان سازمان مسئول منطقه تعیین شد. طرح جامع منطقه در یک افق ۲۰ ساله و در چهار فاز برنامه ریزی شده که در وضعیت فعلی عملیات اجرائی آن در محدوده ۲۴۷ هکتار در اولویت قرار گرفته و سال ۱۳۹۵ عملیات اجرائی آن شروع شده است.
وی با اعلان اینکه زون های تخصیص داده شده در این منطقه در فعالیت مختلف صنعتی و تجاری شامل صنایع سلولزی، شیمیایی، والکترونیک، فلزی، کانی های غیر فلزی و نساجی است، اشاره کرد: برای فاز اول این طرح ۲۸۰ میلیارد تومان هزینه شده و اشتغال آن در مرحله ساخت و ساز ۳۵۰ نفر بوده است. باتوجه به زیرساخت های آماده شده تا کنون ۸۸ قرارداد سرمایه گذاری با بخش خصوصی منعقد شده که برآورد اشتغال واحدها بیش از ۳۸۰۰ فرصت است.
وعده اشتغال ۶۰۰۰ نفری در منطقه ویژه گرمسار
به گفته این مقام مسئول با تکمیل فاز نخست، اشتغالزایی به ۶۰۰۰ نفر خواهد رسید. همین طور با سرمایه گذاری های انجام شده حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان دیگر به ظرفیت سرمایه گذاری در این منطقه اضافه خواهد شد.
صالحی نیا در ادامه تعدادی از اقدامات این سازمان را برشمرد و اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم نیز ستاندن موافقت و ایجاد منطقه ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران ‏بود تا اقدامات صادرات و واردات صورت گیرد. همین طور ۲۳ پروژه با پیشرفت های فیزیکی مختلف در سازمان ایدرو در حال انجام می باشد که تقریباً ۴۵ هزار میلیارد تومان برآورد سرمایه گذاری شده است. یک مورد فولاد اسفراین بود که امروز به بهره برداری رسید و در آن برای تولید لوله های جداره با وزارت نفت فراهم شده که تا ۶ اینچ مربوط به اهواز و ۶ تا ۱۶ اینچ مربوط به فولاد اسفراین است.
وی همین طور وعده داد که در سال ۱۴۰۰ طرح ممبران مورد استفاده صنایع آب و تا خرداد ماه فاز ۱۴ پارس جنوبی که ایدرو پیمانکار عمومی آنست به بهره برداری برسند.
به گفته معاون وزیر صمت، در سال قبل حدود یک میلیون دستگاه خودرو تولید شده که رشد ۲۱ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸ داشته و برنامه وزارت صمت برای سال ۱۴۰۰ تولید یک میلیون و ۲۵۰ هزار دستگاه است که یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه از آن در دو خودروساز اصلی و ۱۵۰ هزار دستگاه در شرکت های بخش خصوصی تولید خواهد شد.
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، امروز مراسم بهره برداری از پنج طرح ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) به دستور رئیس جمهور و با حضور وزیر صمت بصورت ویدیو کنفرانس اجرا شد. جهت راه اندازی این طرح ها بیش از ۴۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و با شروع به کار آنها برای بیش از ۱۲۹۰ نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد خواهد شد. این پنج طرح در پنج استان خراسان شمالی، کرمان، قزوین، سمنان و فارس در زمینه تولید شمش آلیاژی، مس کاتد، کاشی و سرامیک، خردایش و دانه بندی سنگ آهن و همین طور تکمیل زیرساخت های فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی گرمسار به بهره برداری رسید.1400/01/13
22:31:38
5.0 / 5
1585
تگهای خبر: تولید , سفر , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گل چرم