یك مقام مسئول:

قیمت جو دامی به ۷ هزار تومان رسید

قیمت جو دامی به ۷ هزار تومان رسید

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک با اشاره به لزوم کاهش هزینه های تولید، اظهار داشت: نمی توانیم با جو کیلویی هفت هزار تومان به دنبال گوشت کیلویی 40 هزار تومانی باشیم.به گزارش گل چرم به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی، افشین صدر دادرس گفت: اگر گوشت گوسفندی را کیلویی ۱۳۰ هزار تومان در نظر بگیریم، چهار هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان گردش مالی در این بخش وجود دارد که رقم بزرگی است.
این مقام مسئول در ادامه به بی توجهی ها نسبت به تولید پشم و ضرورت خارج شدن دام سبک از تک محصولی بودن اشاره و اشاره کرد: طی سالهای قبل روی پشم در کشور کار نشده و تلاش ما این است که اقتصاد دام سبک را از تک محصولی بودن خارج نماییم تا دامدار از زیر فشار فقط تولید گوشت بیرون رود.
وی اظهار داشت: برمبنای آمار، پاییز سال ۹۹ حدود ۶۰ میلیون رأس دام سبک در کشور داشتیم و آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان های شمالی و رضوی بیش ترین تولید دام سبک را داشته اند.
تولید ۸۸۸ هزار تن گوشت قرمز در سال گذشته
دادرس افزود: تولید، عرضه و خودکفایی در تولید گوشت تابع عوامل زیادی است و به دلایلی خانوارها در ایران از گوشت گوساله بیش تر از گوشت گوسفندی مصرف می کنند و اگر زنجیره های تولید و عرضه گوشت گوسفندی شکل بگیرد، کمک قابل توجهی برای رسیدن به خودکفایی در گوشت بشمار می رود.
وی اضافه کرد: وزیر جهاد کشاورزی قبل از این اعلام نموده بود در سال قبل ۸۸۸ هزار تن در کشور گوشت تولید شده است که اگر مصرف سرانه را ۱۲ کیلو در سال در نظر بگیریم، حدوداً به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گوشت نیاز داریم، اما در سال قبل طبق گزارش مرکز آمار مصرف سرانه گوشت قرمز به حدود شش کیلو در سال رسید که اگر همین شش کیلو را هم در نظر بگیریم، هم اکنون در تولید این محصول خودکفا هستیم.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور درباره لزوم کاهش هزینه های تولید گفت: نمی توان با جوی کیلویی هفت هزار تومان به دنبال گوشت کیلویی ۴۰ هزار تومانی باشیم. هم اکنون قیمت یک کیلو شقه گوسفند زنده بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان است و از میان ۶۰ میلیون رأس گوسفندی که در کشور وجود دارد، حدوداً بین ۲۵ تا ۳۰ درصد آن قابل عرضه به بازار است.

1400/01/23
10:38:46
5.0 / 5
1945
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم