به ازای خرید ۱۳ هزار تن گندم در ۵ استان كشور؛

540 میلیارد ریال به حساب گندمكاران واریز شد

540 میلیارد ریال به حساب گندمكاران واریز شد

گل چرم: معاون تجاری داخلی شرکت تجاری دولتی ایران، از پرداخت هزینه ۱۳ هزار تُن گندم در طرح خرید تضمینی گندم، به ارزش ۵۴۰ میلیارد ریال به گندمکاران ۵ استان آگاهی داد.به گزارش گل چرم به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، حسن حنان در نشست پایش بازار کالاهای اساسی عنوان کرد: خرید تضمینی گندم از دهه دوم فروردین ماه در کشور آغاز و تابحال ۲۰ هزار تُن گندم در استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، هرمزگان و کرمان خریداری شده است.
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران، اضافه کرد: سال قبل در همین مقطع ۵ هزار تُن گندم خریداری شده بود و امسال ۲۰ هزار تُن خریداری شده که البته دلیل این افزایش، آغاز زودتر خرید تضمینی در کشور به علت کاهش بارندگی ها بوده است.
وی با اشاره به اینکه سال جاری بارندگی ها نسبت به سال قبل ۵۰ درصد و نسبت به میان مدت ۴۰ درصد کاهش داشته است، اظهار داشت: برای خرید تضمینی گندم امسال ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی پیشبینی شده است که ۲۲ هزار میلیارد تومان از منابع عمومی دولت، تأمین و طی ماه های اردیبهشت، تا آخر مرداد به حساب گندم کاران واریز خواهد شد. همینطور ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای خرید تضمینی هم بعد از تأمین به کشاورزان گندمکار پرداخت می شود.


منبع:

1400/01/26
22:25:00
5.0 / 5
1949
تگهای خبر: بازار , خرید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم