رشد ملایم طلا در بازار جهانی

رشد ملایم طلا در بازار جهانی

به گزارش گل چرم قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی اندکی افزایش یافت اما تحت تأثیر قوی شدن ارزش دلار، در راه کاهش هفتگی قرار گرفت.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۳۱ دلار و ۷۳ سنت رسید. بهای معاملات این بازار از آغاز هفته جاری تابحال ۰.۵ درصد کاهش نشان داده است.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۲۷ دلار و ۷۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۸۲۴ دلار بسته شده بود.

استفن اینس، یکی از شرکای مدیریت در شرکت مدیریت دارایی SPI در اینباره اظهار داشت: هنگامی که بازده اوراق قرضه بالاتر می رود و دلار قویتر است، فضای مطلوبی برای افزایش قیمت طلا وجود ندارد.

شاخص دلار نزدیک به بالاترین حد یک هفته اخیر در مقابل سبدی از ارزهای رقیب قرار دارد و در راه ثبت رشد هفتگی است.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا بالای سطح ۱.۶ درصد است و در آستانه ثبت رشد هفتگی قابل ملاحظه ای قرار دارد. بازده بالاتر اوراق قرضه هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را زیاد می کند و به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز پرارزش لطمه می زند.

آمار اقتصادی که هفته جاری در آمریکا منتشر گردید رشد بالاتر از حد انتظار قیمتهای مصرفی و کاهش آمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری به پایینترین میزان ۱۴ ماه اخیر را نشان داد و نگرانیها نسبت به رشد تورم و احتمال افزایش زودتر از موعد نرخهای بهره را تقویت کرد.

با این حال اینس اظهار داشت: هم اکنون هیچ نشانه ای از اینکه بانک مرکزی آمریکا می خواهد در زمینه نرخهای بهره اقدام نماید وجود ندارد و طلا همچنان از حمایت خوبی برخوردار می باشد.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا متعهد شده است نرخهای بهره را تا زمانی که اشتغال به رشد کامل برسد، پایین نگه دارد و تورم هم در آستانه عبور از نرخ دو درصد قرار دارد. کریستوفر والر، از اعضای هیات مدیره بانک مرکزی آمریکا اظهار نمود: بانک مرکزی آمریکا تا زمانی که مشاهده نکند تورم به بالای سقف بلندمدت صعود کرده است، نرخهای بهره را افزایش نمی دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۲۷ دلار و ۱۶ سنت رسید. هر اونس پالادیم دو درصد افزایش یافت و به ۲۹۲۱ دلار و ۷۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد افزایش، در ۱۲۲۵ دلار و ۴۲ سنت ایستاد.
1400/02/24
22:08:21
5.0 / 5
1181
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
گل چرم