دو ابزار مالی صندوق نوآوری و شكوفایی برای پشتیبانی از شتابدهنده ها

دو ابزار مالی صندوق نوآوری و شكوفایی برای پشتیبانی از شتابدهنده ها

به گزارش گل چرم معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به فعالیت 109 شتابدهنده دانش بنیان در کشور اظهار داشت: صندوق نوآوی با بهره گیری از دو ابزار تسهیلات و طرح هم سرمایه گذاری از آنها حمایت می کند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا سیاوش ملکی فر امروز در مراسم رونمایی از سلسله رویدادهای پیوند؛ معرفی استارت آپ های حوزه زیستی و مسکن که بصورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، تعداد شتابدهنده های دانش بنیان را ۱۰۹ مورد عنوان نمود و اضافه کرد: این شتابدهنده ها در حوزه های مختلف در استان های کشور راه اندازی شده اند و وظیفه آنها عبور دادن شرکت های دانش بنیان از دره مرگ است.
وی با اعلان اینکه بر این اساس ما برنامه ریزی های متنوعی را برای شتابدهنده ها داریم، اظهار نمود: ما در این حمایت ها اهتمام داریم بدون مداخله بخش دولتی آنها را تقویت نماییم.

ملکی فر افزود: شتابدهنده ها زمینه را برای جذب تیم های فناوری که دارای ایده های نوآوری هستند، فراهم می کنند و تیم های فناور در این مراکز بعد از درنوردیدن مراحل مختلف به سرمایه گذاران معرفی می گردند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برگزاری رویداد پیوند، اضافه کرد: در این رویداد تلاش این است که بخش خصوصی ارتباط خوبی با بخش های فناوری داشته باشند. یعنی بواسطه این رویداد هسته های فناور حضور می یابند و با معرفی خود به شتابدهنده ها، مورد حمایت قرار می گیرند. بدین جهت سلسله رویدادهای پیوند بصورت مرتب در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود.
وی با تاکید بر این که از ۱۰۹ شتابدهنده با دو ابزار مالی اعطای تسهیلات و طرح هم سرمایه گذاری حمایت می شود، اظهار داشت: اعطای تسهیلات تا سقف ۴ میلیارد تومان بصورت هم سرمایه گذاری همچون این تسهیلات است. از طرف دیگر شتابدهنده ها می توانند تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان از تسهیلات قرض الحسنه صندوق نوآوری و شکوفایی بهره ببرند.
منبع:

1400/02/27
22:42:07
5.0 / 5
1173
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گل چرم