در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

ضرورت توسعه كشت های گلخانه ای در لرستان، ایجاد مجتمع های دامپروری

ضرورت توسعه كشت های گلخانه ای در لرستان، ایجاد مجتمع های دامپروری

گل چرم: وزیر جهاد كشاورزی، بر لزوم توسعه كشت های گلخانه ای در استان لرستان تاكید نمود.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، محمود حجتی ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه وضعیت شهرستان كوهدشت از نظر بارندگی ها امسال مطلوب بوده است، گفت: امسال ۶۰۰ میلی متر بارندگی را در این شهرستان داشته ایم.
وی با اشاره به اینكه متاسفانه از ظرفیت خدادادی مقدار این آب ها، تغذیه سفره های زیرزمینی و بهره وری از آب موجود در شهرستان آن طور كه باید استفاده نشده است، عنوان كرد: طرح هایی در شهرستان در دست اجرا است و یكی از طرح هایی كه فوق العاده می تواند موثر باشد پروژه های آبخیزداری است.
وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه با عنایت به مصوبات دولت، مجلس و همین طور تاكیدات مقام معظم رهبری، برای اجرای پروژه های آبخیزداری، اعتباراتی در اختیار وزارت جهاد كشاورزی قرار گرفته است، اضافه كرد: این امر در پیشگیری از سیلاب، پیشگیری از تخریب سیلاب ها، فرسایش خاك، حفظ خاك، تغذیه سفره های زیرزمینی و... تاثیر گذار خواهد بود.
حجتی با اشاره به پایین بودن بیلان منفی در دشت های كوهدشت و پایین بودن سطح منابع آبی، اشاره كرد: اجرای طرح های آبخیزداری سبب افزایش پوشش گیاهی می شود و این امر یكی از كارهایی بوده كه در دستور كار وزارت جهاد كشاورزی است.
وی با اشاره به اجرای طرح های انتقال آب به اراضی كشاورزی از طرف وزارت نیرو و جهاد كشاورزی، عنوان كرد: همین طور با عنایت به اقلیم شهرستان كه اقلیمی معتدل بوده و با عنایت به ظرفیت نیروی انسانی خوب، بحث ایجاد سایت های گلخانه ای تاثیر گذار هستند.
وزیر جهاد كشاورزی با تاكید بر اینكه این اقدام كه از طرف جهاد دانشگاهی در دستور كار قرار گرفته كه هم می تواند كار ترویجی و هم كار آموزشی باشد، افزود: همین طور این طرح در تولید اشتغال و محصول در شهرستان باز تاثیر گذار است.
حجتی با تاكید بر توسعه كشت های گلخانه ای در شهرستان كوهدشت، بیان داشت: همین طور بخش دامپروری با عنایت به ظرفیت های مرتعی كه وجود داشته همواره در شهرستان مورد توجه قرار داشته است و تامین علوفه، ایجاد مجتمع های دامپروری و... در شهرستان در دستور كار خواهد بود.

1397/12/03
13:01:12
5.0 / 5
6208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم