صادرات محصولات كشاورزی ركورد زد

صادرات محصولات كشاورزی ركورد زد

به گزارش گل چرم طبق اعلام مسؤلان گمرک ایران، صادرات محصولات کشاورزی در ماه ابتدایی سال جاری تا ۴۳ درصد افزایش پیدا کرده که رکورد در چند سال قبل به حساب می رود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، گزارش تازه صادرات محصولات کشاورزی در فروردین ماه که از جانب ارونقی - معاون فنی گمرک ایران - عرضه شده مبین افزایش میزان صادرات است.

طبق آمار اعلامی معاون فنی گمرک، در فروردین سال جاری، بیشتر از یک میلیون تن محصولات کشاورزی به ارزش بالغ بر ۴۷۳.۹ میلیون دلار صادر گردیده است.
این در شرایطی است که در فروردین سال قبل میزان صادرات محصولات کشاورزی بیشتر از ۳۰۰ هزار تن کمتر بوده است؛ به صورتی که ۶۷۸.۵ هزار تن به ارزش بالغ بر ۳۳۱.۵ میلیون دلار صادرات انجام شده بود.

براین اساس، صادرات محصولات کشاورزی از نظر وزنی ۵۷.۳ درصد و ارزش دلاری ۴۲.۹ درصد نسبت به فروردین ماه سال قبل افزایش داشته است.

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران عراق، افغانستان و پاکستان از مقاصد اصلی صادرات محصولات کشاورزی ایران در ماه ابتدایی سال جاری بوده است.

این در شرایطی است که چندی قبل و در جریان مکاتبه ای که بین گمرک ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت به تعدد بخشنامه های صادراتی ابلاغ گردیده از جانب وزارت صمت بعنوان مانعی برای صادرات اشاره شد بود.

گمرک به وزارت صمت در مورد تبعات ناشی از صدور بخشنامه های مختلف اخطار داده و اعلام نموده بود که این روال موجبات بی اطمینانی صادرکنندگان و بی اعتمادی بازارهای بین المللی نسبت به صادرات از مبدا ایران را فراهم نمود و لازم است اقدامات قانونی لازم جهت ایجاد ثبات نسبی در شرایط و مقررات در رابطه با امر صادرات اجرایی شود.

منبع:

1400/02/30
21:53:50
5.0 / 5
1636
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گل چرم