73 درصد پول گندمكاران واریز شد

73 درصد پول گندمكاران واریز شد

با ادامه عملیات خرید تضمینی گندم در ۱۲ استان‏، تابحال ۴۱ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال به حساب گندمکارانی که گندم خویش را تحویل مراکز خرید داده اند واریز شده است.به گزارش گل چرم به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ ارزش گندم های خریداری شده بیشتر از ۵۶ هزار میلیارد ریال است. الان عملیات خرید تضمینی گندم در استان های خوزستان، ایلام، فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، قم، کرمانشاه و لرستان در حال انجام می باشد.
تاکنون در استان خوزستان بیشتر از یک میلیون تن گندم خریداری شده و خرید در استان ایلام به بیشتر از ۱۲۶ هزار تن رسیده است.
استان فارس در آستانه تحویل ۱۰۰ هزار تن گندم قرار دارد. طول مدت خرید تضمینی گندم در این استان طولانی است به طوریکه از میانه فروردین شروع شده و آغاز خرید در مناطق شمالی به حدود تیرماه می رسد.
در بوشهر ۳۰ هزار تن، در اصفهان که اخیرا وارد عملیات خرید شده، ۱۶۲ تن، سیستان و بلوچستان حدود ۱۳ هزار تن، در لرستان ۴۸۲ تن، هرمزگان بیشتر از ۲۳ هزار تن، کرمانشاه حدود ۳۰۰۰ و کهگیلویه و بویر احمد بیشتر از ۱۳ هزار تن گندم خریداری شده است.
خرید گندم در ۲۸ اردیبهشت ماه نسبت به سال قبل در همین روز ۱۱ درصد کاهش داشته است که دلیل آن کاهش قابل توجه بارندگی ها در کشور است.
بخش زیادی از تولیدات گندم کشور که بیشتر از ۶۰ درصد را شامل می شود از نوع دیم است.


منبع:

1400/02/31
12:53:42
5.0 / 5
619
تگهای خبر: تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گل چرم