مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان تهران مطرح كرد

قطعی برق دامن تولیدكنندگان را گرفت

قطعی برق دامن تولیدكنندگان را گرفت

به گزارش گل چرم مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران از قطعی برق بدون برنامه و اطلاع قبلی در شهرک های صنعتی و ضرر و زیان تولید کنندگان طی هفته گذشته اطلاع داد و با اشاره به اینکه تابحال هیچ مجوز استخراج رمز ارزی در شهرک ها صادر نشده تصریح کرد که جلوی فعالیت غیر قانونی ارزهای دیجیتالی در شهرک های صنعتی گرفته می شود.


صابر پرنیان در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به مشکل تأمین برق در شهرک های صنعتی، اظهار نمود: این مورد را از شرکت برق منطقه ای استان و توانیر پیگیری کردیم که برق در زمان های مناسب و با برنامه ریزی قطع شود.
بدون برنامه ریزی قطع کنید، شکایت می کنیم!
وی با اشاره به اینکه همه باید همکاری نماییم تا پیک مصرف دو تا سه ماهه بگذرد، خاطرنشان کرد: اما قطعی برق حتما باید با برنامه ریزی باشد تا به تولید صدمه نزند. ازاین رو به هیچ عنوان قطعی برق بدون برنامه ریزی را نخواهیم پذیرفت. اگر شرکت برق جدول برنامه ریزی عرضه نکند اقدام قانونی خواهیم کرد و مبحث را از راه مراجع قضایی پیگیری می نماییم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران در ادامه با اشاره به اینکه مطابق قانون تسهیل فضای کسب و کار واحدهای صنعتی باید در اولویت آخر قطع برق باشند، اظهار داشت: اما اگر واحدهای صنعتی مجبور به همکاری باشند کمک خواهند کرد، به شرط این که خارج از ساعات برنامه ریزی شده با قطعی برق مواجه نشوند. اما در یک هفته گذشته شاهد بی نظمی در قطعی برق بودیم که سبب از بین رفتن مواد اولیه، محصولات تولیدی، صدمه به خطوط تولیدی، زیرساخت های شهرک های صنعتی، تصفیه خانه های آب و ماشین آلات می شود و ضرر و زیان جبران ناپذیری به تولید و صنعتگران وارد می نماید.
این در شرایطی است که به قول وی در خیلی از شهرک ها توافق شده در چه ساعت و روزهایی برق قطع شود، اما همچنان بدون اطلاع قبلی، واحدها شاهد قطعی برق هستند.
پرنیان در ادامه ابراز امیدواری کرد که با همکاری مصرف کنندگان در زمینه کاهش مصرف این مشکل کمتر شود و در پاسخ به سوالی درباره میزان خسارات در هفته گذشته اظهار داشت: با عنایت به پراکنده بودن خاموشی ها هنوز برآورد دقیقی انجام نشده، اما با عنایت به شرایط اقلیمی انتظار می رود در هفته آینده وضعیت بدتر باشد که احتیاج به برنامه ریزی دارد.
تاکنون مجوز استخراج رمز ارز در شهرک ها صادر نکردیم
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران در ادامه در پاسخ به سوالی درباره تأثیر استخراج رمزارز بر قطعی برق خاطرنشان کرد: اشتغال و تولید اولویت شهرک های صنعتی است و تا امروز حتی یک مورد مجوز استخراج رمز ارز در شهرک ها صادر نشده است. همینطور به عوامل این سازمان تاکید شده شهرک ها را رصد کنند.
وی با تکیه بر این که جلوی فعالیت غیر قانونی ارزهای دیجیتالی در شهرک های صنعتی گرفته می شود، اظهار نمود: اگر گزارشی در این حوزه دریافت نماییم، سریعاً ورود می نماییم. سال قبل هم چند مورد استخراج غیرقانونی در شهرک های صنعتی در حال انجام بود که از راه نیروی انتظامی تشکیل پرونده شد و بلافاصله تعطیل شدند. اما این که آیا استخراج رمز از دلیل قطعی برق است یا نه را صنعت برق باید پاسخ دهد.
تولید فدای رمز ارز!
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، در ایام اخیر شهروندان با قطعی برق گسترده و گاها طولانی مواجه بودند که در نهایت سخنگوی صنعت برق در توضیح علت این شرایط اظهار داشت که صنعت برق به علت استخراج غیر مجاز ارز دیجیتال که مصرف برق بالایی را به خود اختصاص داده، تحت فشار است. موضوعی که حالا دامن تولیدکنندگان را هم گرفته است.
منبع:

1400/03/03
20:53:32
5.0 / 5
1280
تگهای خبر: تولید , محصول , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گل چرم