اونس طلا مرز ۱۹۰۰ دلار را درهم شكست

اونس طلا مرز ۱۹۰۰ دلار را درهم شكست

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر دلار ضعیف تر و رشد نگرانیهای تورمی به بالای مرز روانی مهم 1900 دلار صعود کرد.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۹۰۶ دلار و ۹۹ سنت رسید که بالاترین قیمت از هشتم ژانویه بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۹۰۶ دلار و ۶۰ سنت رسید.

استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPA در این زمینه اظهار داشت: دلار ضعیفتر به صعود طلا کمک کرده و ریسکهای تورم رو به رشد هم اکنون موارد دیگر را تحت تاثیر خود قرار داده است. حتی اگر تورم بالا بماند بانک مرکزی آمریکا همچنان سیاست انبساطی خودرا حفظ می نماید. آنچه برای طلا اهمیت دارد نرخهای واقعی هستند. پایین بودن نرخها دلار را ضعیف ممی کند و طلا از این وضعیت بهره می برد.

شاخص دلار در مقابل سبدی از ارزهای رقیب نزدیک به پایینترین رکورد خود در چهار ماه و نیم گذشته ایستاد.

بازده اوراق خزانه آمریکا نزدیک به پایینترین رکورد دو هفته اخیر ایستاد و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کم کرد.

بر اساس گزارش رویترز، ریچارد کلاریدا، نایب رئیس بانک مرکزی آمریکا روز سه شنبه اظهار نمود: بانک مرکزی آمریکا می تواند هر گونه جهش احتمالی تورم را بدون منحرف شدن اقتصاد از مسیر احیا کنترل کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با یک درصد افزایش، به ۲۷۹۷ دلار و ۸۹ سنت صعود کرد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۲۸ دلار و ۱۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۳ درصد افزایش، به ۱۲۰۷ دلار و ۷۳ سنت رسید.
1400/03/05
23:16:41
5.0 / 5
942
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم