در گزارش گل چرم مطرح شد؛

جزییات چگونگی دریافت ۳۰ درصد گازوئیل بیشتر از طرف كامیون داران

جزییات چگونگی دریافت ۳۰ درصد گازوئیل بیشتر از طرف كامیون داران

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: برای ترغیب کامیون داران به حمل کالاهای اساسی، تا اختتام شهریور، 30 درصد بیشتر از پیمایش، سوخت یارانه ای به آنها اختصاص داده می شود.بابک طالبی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره کمبود ناوگان حمل گندم از مزارع به سیلوها اظهار نمود: ما در حوزه انتقال کالاهای اساسی از مزارع به سیلوها مشکلی نداریم؛ عمده مشکلات ما از بنادر به سیلوها یا مراکز مصرف است.
کمبود ناوگان در بخش انتقال محصول از مزارع به سیلو نداریم
وی افزود: ۷۰ درصد کالاهای اساسی ما به بندر امام خمینی (ره) منتقل می شود که برای حل این مشکل، ستادی تشکیل داده ایم؛ اما برای انتقال از مزارع به سیلوها مشکلی نداشته ایم.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره افزایش سهمیه سوخت ناوگان باری جاده ای اظهار داشت: کماکان برای ایجاد انگیزه میان رانندگان جهت کالاهای اساسی تا اختتام شهریور امسال برای استان خوزستان، برای حمل تره بار از جنوب استان کرمان و همین طور جنوب سیستان و بلوچستان این امکان فراهم گشته است.
اعطای ۳۰ درصد سوخت بیشتر به ناوگان جاده ای در صورت حمل کالای اساسی
وی اشاره کرد: در این طرح تشویقی، ۳۰ درصد سوخت اضافه برمبنای پیمایش می دهیم؛ البته ما معتقدیم ایجاد انگیزه برای رانندگان با افزایش کرایه حمل باید تامین شود نه با یک کالای یارانه ای (گازوئیل) که بیشتر از میزان تردد آنهاست؛ این کار با منطق کار چندان مطابق نیست.
وی درباره عدم ستاندن عوارضی از کامیون های حمل چغندر اظهار داشت: دستور این کار داده شده است اما چندان منطقی نیست و معمولاً در استانها اینطور تصمیمات ستاندن می شود که ممکنست بصورت مقطعی اثرگذار باشد اما می توانستند بجای این کارها، کرایه حمل را افزایش می دادند یا میزان معطلی رانندگان در پایانه های بندری و انبارهای بنادر کم کنند.
ساعت ها رانندگان را در گرمای بندر امام معطل می کنند بدون هیچ امکاناتی
عضو هیئت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: بسیار اتفاق می افتد که ۲۴ ساعت رانندگان را در بندر امام خمینی (ره) معطل می کنند آن هم با بهانه های واهی؛ ضمن این که پایانه بار بندر امام خمینی (ره) کوچک ترین امکانات رفاهی ندارد و باید در گرمای ۵۰ درجه در خودروی خود بماند تا بار به او تحویل داده شود؛ شاید هم نتواند باری دریافت کند.
ستاد حمل کالاهای اساسی تشکیل شد
وی تاکید کرد: ستاد حمل کالاهای اساسی تشکیل شده و مسئول آن هم مقرر است یک هفته در بندر امام خمینی (ره) بماند تا کار رانندگان را راه بیندازد؛ ما فراخوان به رانندگان برای حمل کالای اساسی داده بودیم اما با این اتفاقاتی که در بنادر رخ می دهد، رانندگان دیگر به فراخوان های بعدی توجهی نمی کنند.
طالبی اشاره کرد: رانندگان به یکدیگر اطلاع می دهند که دیگر کالای اساسی حمل نکنید؛ در این صورت ما برای حمل این کالاها با مشکل مواجه می شویم.
جزئیات حمل نیم میلیون تن چغندر به کارخانه های قند با ۷۰۰ کامیون
وی بیان کرد: حداکثر تا ۲۵ خرداد که حمل چغندر از خوزستان به کارخانه های قند و شکر داریم، که شامل ۷۰۰ کامیون می شود، دیگر کامیون به اندازه کافی وجود دارد که پوشش کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) به روال عادی برگردد.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری اظهار داشت: صاحبان بارهای چغندر که کارخانجات قند و شکر هستند، کرایه حمل مناسب و بموقع می دهند و بنا بر این کامیون داران ترغیب به حمل این محصول هستند؛ تا کنون نیم میلیون تن چغندر با این تعداد کامیون طی یک ماه اخیر جابه جا شده است.
بیشترین مشکل ما در بخش صاحبان کالاهای دولتی است نه خصوصی
وی گفت: صاحبان کالاهای دولتی بیشترین مشکل را برای کامیون داران ایجاد می کنند؛ در صورتیکه صاحبان کالاهای خصوصی بلافاصله بارگیری کرده و در جا کرایه حمل را به حساب راننده واریز می کنند؛ اما در بخش دولتی یا باسکول خراب است یا لودر خراب می شود یا تغییر شیفت داریم.
هنوز مابه التفاوت نرخ سوخت یارانه ای و آزاد تاکسی های بین شهری واریز نشده
طالبی درباره حل مشکل عدم واریز مابه التفاوت نرخ سوخت یارانه ای با آزاد برای رانندگان تاکسی های بین شهری از طرف وزارت کشور اظهار داشت: متولی سوخت بنزینی، وزارت کشور است؛ البته ما در جلسات بررسی پیمایش آنها حضور داریم که تا کنون این مابه التفاوت واریز نشده است.

1400/03/18
13:40:19
5.0 / 5
853
تگهای خبر: كالا , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گل چرم