رئیس سازمان عشایری:

۴هزار میلیاردریال تسهیلات كم بهره به عشایر كشور پرداخت می شود

۴هزار میلیاردریال تسهیلات كم بهره به عشایر كشور پرداخت می شود

به گزارش گل چرم رییس سازمان عشایری درباره طرح های حمایتی از عشایر به ویژه در حوزه خشکسالی، اظهار داشت: تامین چهار هزار میلیاردریال تسهیلات کم بهره همچون اقدامات سازمان برای عشایر کشور بود.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، شاهپور علایی مقدم بامداد پنجشنبه در ابتدای سفر یک روزه به استان سمنان و در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با اشاره به تبعات خشکسالی و اقداماتی که سازمان عشایری برای کاهش مشکلات این قشر، صورت داده است، اشاره کرد: تامین چهار هزار میلیاردریال تسهیلات کم بهره یکی از اقدامات سازمان عشایر کشور بوده است.
وی با اعلان اینکه این تسهیلات برای آن به عشایر پرداخت گردید که بتوانند علوفه مورد نیاز دام هایشان را تهیه کنند، اضافه کرد: جلوگیری از تنش آب شرب و آب دام عشایر محور اصلی این طرح بود که عشایر از آن استقبال خوبی کردند.
رئیس امور عشایری با اعلان اینکه خرید تضمینی یک میلیون رأس دام عشایر از هفدهم خرداد برای استانهای گروه یک خشکسالی به ازای هر کیلوگرم ۴۵۰ هزار ریال از دیگر اقدامات سازمان برای پشتیبانی از عشایر است، اشاره کرد: خرید تضمینی به عشایر این قدرت را می دهد که روی فروش دام هایشان حساب کرده و بتوانند برنامه ریزی کنند.
علایی مقدم با اشاره به این که برای کاهش مخاطرات ناشی از کم آبی و خشکسالی طی سال جاری دو هزار میلیاردریال بصورت بلاعوض برای تامین یارانه و دو هزار میلیاردریال دیگر نیز برای تامین آشامیدنی عشایر در نظر گرفته شده است، بیان داشت: پشتیبانی از عشایر در مقابل لطمه های خشکسالی محور اصلی اجرای این طرح در سطح کشور شمرده می شود.
وی از استمهال وام های عشایر در رابطه با لطمه های خشکسالی نیز آگاهی داد و اشاره کرد: علوفه مدت دار بوسیله ارائه تسهیلات به تعاونی ها و تهیه علوفه از طرف عشایر همچون دیگر اقدامات حمایتی است که از عشایر در مقابل خشکسالی و کم آبی صورت گرفته است.
رئیس امور عشایری با اعلان اینکه در کشور سه هزار و ۷۰۰ میلیاردریال پروژه زیربنایی در زمینه آب در بخش عشایری اجرا می شود که ۹۲ میلیاردریال از این مبلغ ویژه استان سمنان است، اضافه کرد: امیدواریم در جذب این اعتبارات بتوانیم موفق عمل نماییم تا شاهد اجرای طرح های خوبی برای این قشر باشیم.


منبع:

1400/03/21
11:36:18
5.0 / 5
877
تگهای خبر: خرید , سفر , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گل چرم